Paskelbtuose kadruose – nelegalios imigracijos tarpininkai šalia negyvo vyro kūno (6)

9319
REUTERS
2017 m. gegužės 11 d. 17:55
Ketvirtadienį, gegužės 11 d., Italijos policija paskelbė iš viršaus nufilmuotus kadrus, kuriuose įamžinti neteisėtai žmones gabenantys asmenys, stovintys nuo Libijos krantų tolstančioje motorinėje valtyje. Šalia jų matyti gulintis jauno migranto kūnas.

Kaip skelbiama policijos išplatintame pranešime, du Libijos piliečiai – Alhadi Abouzidas Nouredine‘as ir Gafaras Hurunas – buvo sulaikyti dėl nelegalios imigracijos skatinimo. Vienas iš jų buvo kaltinamas ir jauno migranto nužudymu.

Policijos duomenimis, iš Siera Leonės pabėgti mėginęs 21-ų metų Kellie Osmanas buvo nušautas tuo metu, kai valtis plaukė jūra.

Policijai perduotas vaizdąo įrašas buvo nufilmuotas iš gelbėjimo laivą „Phoenix“ lydinčio orlaivio. Jame matyti, kaip pabėgėlius jūra lydėję nelegalios imigracijos tarpininkai įlipa į galingesnę motorinę valtį.

Policija skelbia, kad didelė neteisėtai žmones gabenančių asmenų grupė lydėjo tris iki Libijos sienos migrantus plukdančius laivus. Šiems pasiekus tarptautinius vandenis du minėti libiai perlipo į migrantų laivus, o jų bendrai pasuko atgal.

Sprendžiant iš pabėgėlių pasakojimų, vienas iš vyrų įsakė visiems nusiimti galvos apdangalus. Neilgai trukus pasigirdo šūvis. Žuvusiojo tapatybę nustatė jo brolis.

Pabėgėliai jau ir anksčiau yra pasakoję gelbėtojams apie gambietį, nušautą kilus ginčui dėl beisbolo kepurėlės.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai