Paskelbtas nuosprendis didžiausioje kontrabandos byloje (4)

44654
2019 m. spalio 14 d. 11:19
Vilniaus apygardos teismas pirmadienį 13 val. skelbs nuosprendį didelio rezonanso sulaukusioje didžiausioje šalies istorijoje kontrabandos byloje. DELFI tiesiogiai iš teismo rūmų transliuos nuosprendžio paskelbimą.

Šioje byloje kaltinimai dėl nusikalstamo susivienijimo, skirto kontrabandai gabenti, subūrimo pateikti kontrabandos karaliumi tituluojamam Viliui Karaliui bei dar 26 asmenims. Vienas kaltinamųjų – Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūno Vytauto Kamblevičiaus sūnus Aivaras Kamblevičius.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad per dvejus metus į Lietuvą ir kitas Europos Sąjungos šalis vilkikais neteisėtai įvežta ir išvežta cigarečių, kurių muitinė vertė viršija 10 mln. Eur. Nelegaliai per sieną gabenta arba bandyta pergabenti daugiau nei 84,6 mln. vienetų kontrabandinių rūkalų.

Nustatyta, kad neteisėtai pergabenti rūkalus padėjo muitinės pareigūnai – bendra kyšių, kurie buvo perduoti Baltarusijos ir Lietuvos muitinės pareigūnams, praleidusiems be muitinio tikrinimo cigaretes vežusius vilkikus, suma viršija 300 tūkst. Eur.

Ikiteisminis tyrimas dėl stambios cigarečių kontrabandos buvo pradėtas dar 2009-aisiais – kontrabandininkų gauja buvo sekama beveik dvejus metus. Grupuotės narius Muitinės kriminalinės tarnybai ir prokuratūrai padėjo sulaikyti antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.

Nusikalstamo susivienijimo lyderiu laikomas V. Karalius, kuris iš valstybės gauna valstybinę pensiją, jau teistas 4 kartus, paskutinį kartą – dėl ketinimo papirkti Lietuvos apeliacinio teismo teisėją. Už tai jam, skirta 21,6 tūkst. eurų bauda.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai