Parodyti kadrai iš galimos J. Khashoggi palaikų gabenimo operacijos (8)

25941
REUTERS
2019 m. sausio 2 d. 16:43
Turkijos valstybiniu televizijos kanalu buvo parodytas vaizdo įrašas, kuriame nufilmuoti į Saudo Arabijos generalinio konsulo rezidenciją Stambule žengiantys vyrai, nešini lagaminais, kuriuose, esą, sudėti žurnalisto Jamalo Khashoggi palaikai.

Remiantis naujienų laidoje paskelbtu pranešimu, iš viso penki lagaminai buvo įnešti pro pagrindinį įėjimą į rezidenciją, esančią visiškai netoli konsulato – pernai spalį įvykdyto J. Khashoggi nužudymo vietos.
Vienas nuo išsamesnių komentarų susilaikęs oficialus Turkijos pareigūnas patikino, kad pranešimas, kurį internetinėje svetainėje išplatino vyriausybės poziciją palaikantis laikraštis „Sabah“, greičiausiai atitinka tiesą.

Kaip skelbiama laikraščio „Sabah“ portale, lagaminai į rezidenciją buvo atgabenti juodu mikroautobusu. Tai įvyko 15.09 val. vietos laiku.

Žurnalistas J. Khashoggi, priklausęs karališkajai šeimai artimų asmenų ratui, tapo aršiu kronprinco Mohammedo bin Salmano kritiku, o pernai, persikėlęs į Jungtines Valstijas, ėmė bendradarbiauti su dienraščiu „Washington Post“.

Tvirtinimus, kad nužudymas – kronprinco nurodymu įvykdytas susidorojimas, Saudo Arabijos pareigūnai atmetė. Šis incidentas sukėlė pasaulinio masto pasipiktinimą ir gerokai pakenkė 33-ejų metų princo – faktinio karalystės lyderio – reputacijai tarptautinėje arenoje.

Po keleto abejotinų atsakymų į klausimą, kas nutiko J. Khashoggi, Rijadas galiausiai pranešė, kad nepavykus įkalbėti žurnalisto grįžti į Saudo Arabiją jis buvo nužudytas, o jo kūnas sukapotas gabalais.

J. Khashoggi palaikai lig šiol nerasti. Turkija ne kartą teiravosi Saudo Arabijos apie jų buvimo vietą.
Praeitą mėnesį šį atvejį tirianti Turkijos policija apieškojo į pietryčius nuo Stambulo plytinčioje pakrantės teritorijoje esančią vilą.

Kaip praeitą mėnesį pranešė Saudo Arabijos prokuroro tarnyba, penkiems individams gali būti paskelbtas mirties nuosprendis, be to, dar 11-ai iš 21-o įtariamojo teks stoti prieš teismą Saudo Arabijoje.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi