Panemunės poste sulaikė įspūdingą kontrabandos siuntą ir piktnaudžiavimu įtariamą muitininką (0)

2856
MKT
2016 m. rugsėjo 5 d. 18:23
Klaipėdos muitininkai kartu su muitinės Imuniteto tarnyba ir mobiliųjų grupių pareigūnais Panemunės kelio poste sulaikė didelę cigarečių kontrabandą. Į pareigūnų rankas įkliuvo ir, kaip įtariama, tarnyba piktnaudžiavęs kolega – rentgenologas. Hidraulinių sistemų pagalba atveriamą slaptavietę vilkiko puspriekabės stoge pareigūnams pavyko atidaryti tik po šešeto valandų kruopštaus darbo.

Rugpjūčio 30-osios naktį į Panemunės kelio postą vilkiku „Renault Magnum“ atvažiavęs Rusijos pilietis S. B. muitinės pareigūnams sakėsi vykstąs į Lietuvą tuščiomis, parsivežti stiklo taros krovinio, praneša muitinės pareigūnai.

Mašina buvo nukreipta patikrinimui rentgeno kontrolės sistema, bet po pirminio patikrinimo surengtas dar vienas, pakartotinis. Mat į Panemunę atvykus posto vadovybei ir Muitinės departamento Imuniteto tarnybos pareigūnams, pirmąjį patikrinimą tariamai atlikęs mobiliųjų grupių rentgenologas L. Č. nesugebėjo nei parodyti vilkiko rentgeno kontrolės nuotraukos, nei paaiškinti, kur ši prapuolė.

Pakartotinio patikrinimo metu nustatyta, kad vilkiko puspriekabės dugne ir lubose buvo įrengtos slėptuvės cigarečių kontrabandai. Grindyse paslėptas cigaretes pareigūnams pavyko ištraukti gana lengvai – atlupus išorinę apdailą, o su lubose buvusia slaptaviete muitininkams teko pavargti.

Galų gale, po šešių valandų kruopštaus darbo slaptavietė buvo atidaryta mašinoje rastu elektriniu hidrauliniu siurbliu, prijungtu prie automobilio akumuliatoriaus.Iš viso „Renault Magnum“ rasti daugiau nei 64 tūkst. pakelių cigarečių – „Jin Ling“ su rusiškomis banderolėmis ir Baltarusijoje gaminamų „NZ Gold Super Slims“ (be banderolių).

Reikia pastebėti, kad pastaruoju metu iš Rusijos Kaliningrado srities vis mėginama įvežti Baltarusijoje gaminamas cigaretes be banderolių – panašios cigaretės rugpjūčio 27-ąją muitininkų sulaikytos Kybartų kelio poste. Muitinės pareigūnai neatmeta galimybės, kad Kaliningrade baltarusiškos cigaretės (kurios gana populiarios Vakarų Europoje) gali būti net falsifikuojamos.

Bendra sulaikytų cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 160 tūkst. eurų.Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos ir piktnaudžiavimo tarnyba. Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokurorai.

Rentgenologui skirta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Vilkiko vairuotojas Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimu buvo suimtas dviem mėnesiams.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai