Pagarsinti STT slapta įrašyti Petro Gražulio pokalbiai (5)

34557
Dainius Sinkevičius, DELFI TV
2021 m. spalio 7 d. 13:28
Nors Seimo narys Petras Gražulis teigia, kad nėra susijęs su koldūnus gaminančia Kauno bendrove „Judex“, tačiau Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) slapta įrašyti pokalbiai atskleidžia, kad kilus vadinamajam listerijos bakterijų skandalui, politikas stengėsi užglaistyti kilusias problemas ir net dabar jau buvusią savo draugę nusiuntė į Kaliningradą papirkti vietos pareigūną.
„Penkis?“ – viename pokalbių, kurį pareigūnai užfiksavo dar 2015 m. pabaigoje, P. Gražulis tuometės „Judex“ komercijos direktorės Patricijos Pachomovaitės klausė, kiek per susitikimą pinigų ji perdavė Rusijos veterinarinės ir fitosanitarinės priežiūros tarnybos Kaliningrado srities vadovui Andrejui Ivanovui.

„Penkis (įtariama, 500 eurų – Delfi), – džiugiai atsakė P. Pachomovaitė ir pridūrė: – Bet labai geranoriškai priėmė, sakė, perduokite Petrui linkėjimus.“

Šis pokalbis – vienas pagrindinių įrodymų baudžiamojoje byloje, kurioje P. Gražulį prokurorai kaltina dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Įtariama, kad politikas iš bendrovės „Judex“ galbūt siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą veikdamas šios bendrovės interesais bei neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą. Be to, prokurorų teigimu, Seimo narys kaltinamas siūlęs Rusijos pareigūnams duoti pinigų, prašydamas neteisėtai veikti koldūnus gaminančios bendrovės interesais.

Kaltinimus prokurorai grindžia ne tik liudytojų parodymais, bet ir slapta įrašytais telefoniniais pokalbiais – jie buvo pradėti fiksuoti nuo tada, kai į Rusiją eksportuojamoje „Judex“ šaldyto maisto produkcijoje Rusijos pareigūnai aptiko listerijos bakterijų. Iš šių pokalbių aiškėja, kad P. Gražulis padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ su tuo susijusias problemas – ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas, nors oficialiai net nėra šios bendrovės akcininkas.

Daugiau apie tai galite skaityti čia.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai