Socialinė žiniasklaida tiesiog ūžia nuo vaizdelių, kuriuos viešina žiemos malonumais besidžiaugiantys ir šalčio nepabūgę europiečiai.

Štai viename įraše – apledėjusiu keliu su vėjeliu skriejantis ir liaudies dainą traukiantis italas, antrame – pramogos su šunimis apsnigtame miške Vengrijoje, trečiame – vairavimo iššūkiai apledėjusiais Bulgarijos keliais, o dar viename – koketiškai sniegą tiesiai į kamerą pučianti norvegė.

Atšiaurus oras ir gausus sniegas pirmadienį, vasario 26 dieną, sukėlė chaosą nemažoje Europos dalyje. Štai Italijos sostinėje Romoje siautė pūga. Mieste tvarką daryti ir gatves valyti buvo pakviesti šalies kariuomenės kariai.

Šalto oro masė iš Sibiro pasiekė ir Didžiąją Britaniją. Ten neįprastos oro sąlygos pramintos Pabaisa iš Rytų, kurį į šalį atnešė ne tik šaltį, bet ir sniegą bei atšiaurius vėjus.

Meteorologai sako, kad šaltis nesitrauks visą šią savaitę. Remiantis Pasaulio meteorologijos organizacijos duomenimis, neigiama temperatūra numatoma net ir Europos pietuose.