„Oskarui“ nominuotoje juostoje „Tanna“ filmavosi vienos iš Ramiojo vandenyno salų čiabuviai (0)

1529
REUTERS
2017 m. vasario 2 d. 11:05
Vienoje iš Vanuatu priklausančioje saloje Ramiajame vandenyne sukurtas filmas „Tanna“ – viena iš penkių juostų, šiais metais pretenduojančių gauti „Oskarą“ už geriausią filmą užsienio kalba.

„Tannos“ kūrybinę komandą sudaro dokumentinio kino kūrėjai iš Australijos – Bentley Deanas ir Martinas Butleris. Juosta pasakoja dviejų jaunų žmonių Wawos (Marie Wawa) ir Daino (Mungau Dain) meilės istoriją.

Porą sieją stiprūs jausmai, tačiau Wawa jaučia spaudimą tekėti už vyro iš kitos genties – tai būtų simbolinė sąjunga, skirta suartinti nesutarančias bendruomenes. Panašu, kad Wawos ir Daino jausmai yra stipresni už bet kokius sunkumus – jie nusprendžia kartu pabėgti. Įsimylėjėliai priversti nuolat keisti gyvenamąją vietą saloje, nes juos persekioja tiek gimtoji, tiek priešiškoji Imedin gentys.

B. Deanas paaiškina, kodėl nusprendė filmą kurti būtent Vanuatu priklausačioje saloje – prieš dešimt metų saloje jis vykdė vieną dokumentinį projektą. Tada šis pasaulio kampelis jį ir pakerėjęs.

Juostoje filmavosi tikrų tikriausi čiabuviai, dauguma vaidino patys save, nors meilės istorija visgi pramanyta. Vienas iš jų – Jimmy Josephas Nako.

89-ąjį kartą „Oskarai“ bus išdalyti vasario 26 dieną Los Andžele.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi