„Oskarui“ nominuotoje juostoje apie išminuotojus karo belaisvius verčiamas tamsiausias Danijos istorijos puslapis (1)

9102
REUTERS
2017 m. vasario 11 d. 12:18
„Oskarui“ nominuotam filmui režisierius iš Danijos pasirinko tamsiausios šalies paslapties temą. Kino kūrėjas iš Danijos Martinas Zandvlietas savo naujausiame darbe „Land of Mine“ pasakoja apie karo belaisvius iš Vokietijos, kuriems buvo nurodyta neutralizuoti ir pašalinti 2 mln. sausumos minų, kurias Danijos pakrantėje po Antrojo pasaulinio karo paliko naciai.

Nors juosta ir paremta tikrais istoriniais faktais, režisieriui prireikė ketverių metų papasakoti istoriją jaunų vyrų, kurių pečius buvo užgulusi protu sunkiai suvokiama atsakomybė. Juostoje taip pat akivaizdus ir žmonių santykių kismas – karo belaisvius ir juos prižiūrėti paskirtą seržantą iš pradžių jungia tik žvėriška neapykanta, tačiau, bėgant laikui, ji perauga į gailestį ir supratimą.

M. Zandvlietas sako besiviliąs, kad jo filmas prisidės ieškant šiandieniame pasaulyje klestinčios neapykantos ir nesantaikos kultūros neutralizavimo metodų.

Pasakodamas iš pirmo žvilgsnio gana paprastą istoriją, M. Zandvlietas sako panaudojęs siaubo filmų kūrimo technologinių sprendimų, nes norėjęs, kad filmas nebūtų nuobodus, nuodugniai apmąstė ir suplanavo visos sprogimus.

Šie įvykiai daugelio ekspertų vadinami tamsia dėme Danijos istorijoje. Režisierius prisipažįsta: ėmęsis šios idėjos įgyvendinimo jis sulaukė gana daug neapykantos persmelktų laiškų.

Oskarai“ bus išdalinti vasario 26 dieną Los Andžele, Kalifornijoje.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai