Nuteisti iki gyvos galvos įkalintą žudiką sumušę Lukiškių pareigūnai (3)

47407
Dainius Sinkevičius, DELFI TV
2019 m. liepos 4 d. 18:01
Nors 115 metų metų Vilniaus centre veikęs Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas (TIK) jau uždarytas, į jo istoriją pateks kalėjimų sistemos pareigūnams itin nemaloni ir visai valstybei garbės nedaranti istorija – ketvirtadienį teismas paskelbė, kad du kalėjimo darbuotojai neteisėtai panaudojo fizinę prievartą prieš dėl itin brutalių nusikaltimų kalėti iki gyvos galvos nuteistą žudiką.

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Julita Dabulskytė-Raizgienė paskelbė, kad kalėjimo Apsaugos ir priežiūros skyriaus pareigūnai Vitalijus Šaikovskis ir Tomas Vinciūnas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, kai viršiję įgaliojimus sužalojo griežčiausia bausme nuteistą 39 metų kalinį Robertą Raulyną.

Anot teismo, prižiūrėtojas T. Vinciūnas prieš nuteistąjį panaudojo kovinius imtynių veiksmus, o V. Šaikovskis – daužė gumine lazda.

Už tai, kad sužalojo iki gyvos galvos įkalintą R. Raulyną, teismas iki šiol kalėjimų sistemoje dirbančiam V. Šaikovskiui skyrė 180 MGL dydžio (6 778,8 Eur), o T. Vinciūnui 160 MGL (6 025,6 Eur) baudas.

Daugiau apie tai skaitykite DELFI.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai