Nufilmuotas automobilio sprogimas Londoneryje (2)

3333
REUTERS
2019 m. sausio 21 d. 14:49
Automobilinės bombos sprogimas Londonderyje
Sekmadienį (sausio 20 d.) Šiaurės Airijos policija paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas Londoneryje šalia miesto teismo rūmų šeštadienį (sausio 19 d.) įvykęs automobilinės bombos sprogimas.

Kaip matyti iš filmuotos medžiagos, iš kelio pakrašty pastatytos transporto priemonės iššoka ir pasileidžia bėgti tamsiais drabužiais vilkintis vairuotojas. Kiek vėliau pro automobilį praeina grupė žmonių. Išpuolio Londoneryje tyrėjai sekmadienį sulaikė du jo organizavimu įtariamus asmenis.

Anot pareigūnų, šiuo metu manoma, kad prie incidento galėjo prisidėti nuo Airijos respublikonų armijos (IRA) atskilusi karinė grupuotė. Sulaikytieji – į trečiąją dešimtį įkopę vyrai.

Kaip per spaudos konferenciją sakė policijos viršininko pavaduotojas Markas Hamiltonas, jie buvo sučiupti praėjus kelioms valandoms po sprogimo. Pareigūnas paminėjo, kad daugiausia dėmesio šiuo metu kreipiama į „Naująją IRA“ – vieną iš vos keleto grupių, pasipriešinusių 1998 metais sudarytam taikiam susitarimui, padariusiam galą tris dešimtmečius trukusiems smurtiniams išpuoliams Britanijai pavaldžiame regione.

Automobilis buvo susprogdintas kaip tik tada, kai Šiaurės Airijos ir Europos Sąjungai priklausančios Airijos policija įspėjo, kad po „Brexit“ nusimatantis grįžimas prie realių sienų, t. y. prie muitinių ir įvairių patikrų, gali paskatinti atitinkamą karinių grupuočių reakciją.

Naujausi