Nufilmuota, kaip apsaugos darbuotojas naktį Vilniuje persekiojo vagis (1)

5209
policija.lt
2017 m. spalio 17 d. 18:40
Antradienio naktį pie 4.23 val. suveikė dviračių parduotuvės Vilniuje, Saltoniškių g., apsaugos sistema. Operatyviai sureagavęs saugos tarnybos „Ekskomisarų biuras“ apsaugos darbuotojas mažiau nei per minutę atvyko į saugomą objektą, kur pastebėjo išlaužtas parduotuvės duris ir dideliu greičiu išvažiuojantį mėlyną krovininį automobilį „VW Caravelle“.

Apsaugos darbuotojas nė kiek nesuabejojo, kad tai nusikaltėliai šalinasi iš įvykio vietos, ir pradėjo juos persekioti. Persekiodamas automobilį, jis susisiekė su Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato budėtoju, kuriam nuolat atnaujindavo informaciją apie nusikaltėlių judėjimo kryptį.

Policijos budėtojas nedelsdamas organizavo gausias policijos patrulių pajėgas nusikaltėliams sulaikyti. Nusikaltėliai dideliu greičiu per pėsčiųjų tiltą įlėkė į Vingio parką ir, atsitrenkę į medinį suoliuką, išsilakstė į krūmus. Policijos patruliai pagal galimybes apsupo Vingio parko teritoriją ir ėmėsi įtariamųjų paieškos. Tačiau tamsa ir labai didelis plotas sulaikyti nusikaltėlius karštais pėdsakais sutrukdė.

Nežiūrint į tai, vagių paliktame automobilyje buvo rasti penki brangūs dviračiai, ką tik pavogti iš parduotuvės Žvėryne, praneša Vilniaus policija. Toliau darbo ėmėsi sostinės kriminalistai. Tyrimą atliekantys Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad nusikaltimui daryti naudotas automobilis buvo pavogtas dar rugpjūčio mėnesį, o nusikaltėliai, vengdami sulaikymo, paliko nemažai savo pėdsakų. Šiuo metu vykdomos priemonės jiems nustatyti ir surasti.

Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, tiriantys „žaibiškas“ vagystes, atkreipia dėmesį, kad šios rūšies nusikaltimams išaiškinti ir nusikaltėliams sulaikyti „karštais pėdsakais“ yra labai svarbus operatyvus saugos tarnybų reagavimas į apsaugos sistemos suveikimą ir informacijos perdavimas policijai.

Tai patvirtina ir šis pavyzdys, kai „Ekskomisarų biuro“ darbuotojas per labai trumpą laiką atvyko į saugomą objektą ir duomenis perdavė policijai. Nors nusikaltėliai ir nebuvo sulaikyti, tačiau pagrobtas turtas surastas ir bus grąžintas teisėtam savininkui, be to, buvo surinkta tyrimui svarbių įrodymų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai