Nostalgijos kavinėje Berlyne – liaupsės laisvai miesto dvasiai (0)

1444
REUTERS
2018 m. gegužės 28 d. 10:24
„East Side Gallery“ galerija po atviru dangumi – vienas iš daugybės Berlyno objektų, primenančių apie skaudžią miesto praeitį, kai jį buvo perplėšę Rytai ir Vakarai.

Vienas iš miesto susiskaldymą ir susivienijimą puikiai prisimenančių žmonių – Ilja Kaplanas, į Berlyną atvykęs dar 1990 metais ir Prenzlauerberg rajone ėmęs tvarkytis populiarioje kavinėje „Cafe Pasternak“.

Tuo metu ši vieta tebuvo eilinė užeiga, tačiau dabar didžiuojasi pavadinta restoranu ir vaišina išalkusius rusus, norinčius vėl pajusti namų skonį. Tokių, norinčių paragauti tradicinių blynų ir Maskvoje virto alaus, netrūksta – čia šurmuliuoja nemažai tiek turistų, tiek vietinių.

Iš Maskvos kilęs žydas Ilja Kaplanas tvirtina besijaučiantis grynų gryniausias vokietis. Jis po išvykimo iš gimtinės Rusijoje taip ir nesilankė, o paklaustas apie pasaulio politiką, atsako esąs kamuojamas prieštaringų jausmų.

Kaip restorano Berlyne savininkas jis tvirtina susiduriantis su draugiškąja žmonių puse – pas jį daugiausia lankosi tie, kurie nori bendrauti, tačiau nebūtinai aistringai politikuoti. Nepaisant to, Ilja Kaplanas teigia pastebintis augančio rusų patriotizmo tendenciją.

„Cafe Pasternak“ administratorius keturiasdešimtmetis Viačeslavas Nikonovas, į Vokietijos sostinę atvykęs įkandin perestrojkos, sekdamas paskui, kaip teigia pats, „laisvės vėją“, sako nuoširdžiai nerimaujantis dėl šaltojo karo retorikos sugrįžimo, tačiau tvirtina: Berlynas jam ypatingas miestas, atviras visiems, jame kiekvienas randa savą laisvę.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi