Norvegijos ginkluotasis batalionas dalyvavo atokiausiose ir atšiauriausiose vietovėse vykstančiose NATO pratybose (14)

10486
REUTERS
2018 m. lapkričio 5 d. 17:20
Kariai iš Norvegijos ginkluotųjų pajėgų dalyvavo serijoje sudėtingų pratybų kalnuose, esančiuose į šiaurę nuo šalies sostinės Oslo. Tai dalis NATO pratybų „Trišakė jungtis 2018“ – didžiausių NATO pratybų nuo Šaltojo karo pabaigos laikų.

Dauguma karių iš antrojo Norvegijos karinių pajėgų bataliono po Rugsėjo 11-osios teroristinių išpuolių praleido daug laiko toli nuo namų, tokiose vietose kaip Afganistanas – tai yra, šiltuose kraštuose.

Bet labiausiai jie įgudę kariauti Arkties sąlygomis, ir šie jų įgūdžiai itin pasitarnauja dabar, kai NATO keičia savo dėmesio kryptį.

Pastarosiomis dienomis į rytus nuo Tinseto esančiuose kalnuose, dažnai atokiausiose ir atšiauriausiose vietovėse, kariai dalyvavo inscenizuotuose mūšiuose prieš tikrus britų karius.

Kariai turi įgūdžių išgyventi šiame šaltyje laukinėje gamtoje, bet atšiauriame klimate jiems tenka ant pečių tempti daug didesnį svorį – viena kuprinė sveria apie 50 kg.

Vadavietėje apsistoję kariai sako, kad savo įgūdžiais, kaip išgyventi ir kariauti tokiomis sąlygomis, jie dalijasi su kitais NATO kariais.

Pasak karių, šios pratybos, kurios kaip jokios kitos itin primena realų kariavimą, išmokys juos būti pasiruošusiais, jei kiltų rimta grėsmė.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi

DELFI DĖMESIO CENTRE

Laida ŠIANDIEN 19:30

DELFI Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu

181