Niujorko policija paviešino prieštaringai vertinamą susišaudymo vaizdo įrašą (0)

16396
REUTERS
2017 m. rugsėjo 17 d. 12:00
Niujorko policijos departamentas ketvirtadienį, rugsėjo 14 dieną, pirmą kartą paviešino prie kūno tvirtinamo vaizdo registratoriaus darytą įrašą, kuriame įamžintas mirtinas susišaudymas. Jame dalyvavo minėtojo departamento pareigūnai.

Vaizdo įraše matoma, kaip pareigūnai pradeda šaudyti ir nušauna vyrą, kuris, anot jų, buvo ginkluotas peiliu ir šaunamojo ginklo muliažu.

Incidentas įvyko Bronkso rajone rugsėjo 6 dieną. Policija buvo priversta pradėti šaudyti, nes 31 metų Miguelis Richardsas per 12 minučių trukusius įkalbinėjimus taip ir nesutiko nusiginkluoti.

JAV policijos departamentai pareigūnus prie kūno tvirtinamais vaizdo registratoriais aprūpino norėdami apsaugoti policininkus nuo neretai jiems tenkančių kaltinimų. Pilietinių teisių advokatai taip pat teigiamai vertina šį technologinį sprendimą – kaip priemonę, padedančią užtikrinti, kad gerbiamos įtariamųjų teisės.

Remiantis policijos pranešimu, pareigūnai išsiaiškino, kad M. Richardsas kairėje rankoje laiko peilį, o dešinę slepia už nugaros. Vėliau nustatyta, kad joje vyras spaudė sidabro spalvos šaunamojo ginklo muliažą.

Vaizdo medžiagoje, kurią fiksavo ne viena prie kūno tvirtinama kamera, matoma, kaip pareigūnai daug kartų prašo įtariamojo mesti peilį ir objektą, kurį laiko dešinėje rankoje. M. Richardsas stovėjo už lovos savo kambaryje, o policininkai prie durų.

„Nenoriu tavęs nušauti, jeigu turi netikrą ginklą, ar supranti? Jeigu jis tikras, turėsiu šauti“, – vienas iš pareigūnų sako įtariamajam.

Niujorko policijos departamento paviešintame įraše užfiksuoti M. Richardso dešinės rankos judesiai prieš pareigūnams imant šaudyti.
M. Richardas mirė incidento vietoje, pradėtas tyrimas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai