Niujorke savaitgalį vyko tūkstančius dalyvių sulaukęs gėjų paradas (16)

2202
REUTERS
2018 m. birželio 25 d. 17:04
Dešimtys tūkstančių vėliavas mojavusių ir plakatus su politiniais šūkiais nešusių žmonių sekmadienį žygiavo ir šoko Niujorko gatvėse per naujausią šventišką gėjų paradą „Gay Pride“, pirmą kartą surengtą 1970-aisiais miesto Centriniame parke.

Karštą saulėtą dieną dalyviai pėsčiomis arba važiuodami riedučiais ir motociklais lėtai judėjo trijų kilometrų maršrutu per paradą, prasidėjusį prie didelę istorinę reikšmę gėjų teisių judėjimui turinčio baro „Stonewall Inn“.

Šiemet maršrutas buvo pakeistas, ruošiantis kitąmet vyksiančiam vadinamųjų „Stonewall“ riaušių 50 metų sukakčiai. 1969 metais prie šio baro prasidėję gėjų klubo lankytojų ir policijos susirėmimai davė pradžią dabartiniam JAV judėjimui už gėjų teises.

Parado šūkis šiemet buvo „Nepaklusniai skirtingi“. Pasak organizatorių, ši žinutė yra reakcija į JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) veiksmus LGBTQ (lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų ir kitų seksualinių mažumų) bendruomenės atžvilgiu, sakė organizatoriai.

Antrus metus iš eilės nemažai žygiuotojų nešiojo plakatus ir ženklus, kuriais kritikuojama D. Trumpo politika, pasak kai kurių aktyvistų, nukreipta prieš gėjus.

Šiemet parado atmosfera buvo daug lengvesnė nei pernai, kai daugelis dalyvių su liūdesiu pagerbė 49 žmones, žuvusius per šaudynes viename Floridos gėjų klube.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi