Nausėda: karas Ukrainoje įžengė į lemiamą stadiją (0)

37640
2023 m. sausio 12 d. 09:35
rezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Rusijos karas Ukrainoje pasiekė lemiamą stadiją. Pasak jo, Rusija planuoja plataus masto puolimą vasario mėnesį, todėl, pažymėjo prezidentas, Vakarai privalo didinti karinę paramą prieš okupantus kovojantiems ukrainiečiams.
„Šiandien tikrai karas įžengė į lemiamą stadiją. Ukrainiečiai laukia didelio Rusijos puolimo vasario mėnesį. Štai kodėl nepapratai svarbu sustiprinti Ukrainos kovinę galią pėstininkų kovos mašinomis ir tankais“, – ketvirtadienį Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė šalies vadovas.
„Pėstininkų kovos mašinos pastaruoju metu jau pajudėjo, jos tiekiamos iš karto iš keleto valstybių – tai Jungtinės Amerikos Valstijos, Vokietija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė. Tankų klausimas – tikiuosi, taip pat netrukus bus priimti visi reikalingi sprendimai, kurie leis Ukrainos kariams, kariuomenei apsirūpinti moderniais tankais“, – aiškino jis.
Prezidentas akcentavo, kad Ukrainai reikalinga ne tik karinė technika, bet ir atitinkama amunicija.
„Tai yra, sakyčiau, esminis klausimas šiuo metu siekiant pažangos šitame kare“, – pažymėjo jis.

Šalies vadovas kartu su Ukrainos ir Lenkijos prezidentais trečiadienį Lvive dalyvavo antrajame Liublino trikampio viršūnių susitikime.

Su Volodymyru Zelenskiu susitikęs G. Nausėda pažadėjo, kad Lietuva tęs nenutrūkstamą karinę, ekonominę ir humanitarinę paramą nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai – Vilnius tikino perduosiąs Ukrainai artimojo nuotolio zenitinių patrankų L70 ir amunicijos.

Tuo metu Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda po susitikimo pareiškė, kad jo šalis priėmė sprendimą perduoti Ukrainai kupą tankų „Leopard“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai