Naujojoje Zelandijoje į krantą išmesta šimtai negyvų delfinų (1)

9465
REUTERS
2017 m. vasario 10 d. 13:29
Naujosios Zelandijos paplūdimyje penktadienį į krantą buvo išmesta daugiau kaip 400 delfinų, kurių daug nugaišo, nepaisant savanorių pastangų juos išgelbėti.

Tai buvo vienas didžiausių tokių incidentų Naujojoje Zelandijoje, kur banginiai ir delfinai į krantą būna išmetami gana dažnai, nurodė Aplinkos apsaugos departamentas.

Ant seklumų Atsisveikinimo nerijoje Auksinės įlankos regione užplaukė 416 paprastųjų grindų.

Kol gamtosaugos specialistai pasiekė nuošalią vietovę, apie 70 proc. įstrigusių gyvūnų nugaišo. Likusias grindas bando gelbėti apie 500 savanorių.

Vis dėlto olesnės perspektyvos yra gana miglotos, nes vėlyvą popietę beveik visi iš daugiau kaip 100 banginių, kurie per potvynį buvo išstumti į gilesnius vandenis, vėl užplaukė ant kranto.

Savanoriams paplūdimyje taip pat buvo patarta saugotis išsigandusių banginių, kurie gali sverti iki dviejų tonų, smūgių uodegomis ir plaukmenimis.

Dažniausiai iš banginių rūšių Naujosios Zelandijos vandenyse sutinkamos paprastosios grindos užauga iki šešių metrų ilgio.

Dažni atvejai, kai grindos, netgi nutemptos į gilesnius vandenis, vėl grįžta į krantą, veikiausiai bandydamos prisijungti prie savo būrio.

Savanoriai šeštadienį vėl bandys likusius gyvus delfinus įstumti į vandenį.

Anksčiau gyvūnus, kurie keliskart sugrįždavo į krantą, tekdavo užmigdyti, nes jie po kiekvieno bandymo sugrąžinti juos į jūrą smarkiai nusilpdavo.

H.Christophersas nurodė, jog nugaišę delfinai kartais paliekami seklumose, kad jais maitintis galėtų jūros gyvūnai, tačiau toks sprendimas gali netikti Auksinei įlankai, pritraukiančiai daugybę turistų.

Anot jo, specialistai veikiausiai „iškas didžiulę duobę“ ir palaidos nugaišusius banginius.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai