Naujame vaizdo įraše – viena iš narkotikų barono Neūžaugos slėptuvių (0)

4731
REUTERS
2016 m. sausio 18 d. 15:10
Meksikos laivynas paskelbė vaizdo medžiagą iš operacijos vienoje iš Meksikos narkotikų barono Joaquino Guzmano, pravarde Neūžauga, slėptuvių. Po beveik pusę metų trukusių slėpynių nuo pareigūnų nusikaltėlis galiausiai visai neseniai buvo sulaikytas gimtojoje Sinaloa valstijoje.

Skelbiama, kad niekuo iš pirmo žvilgsnio neišsiskiriantis namas, kuriame kurį laiką slėpėsi ieškomiausias Meksikos nusikaltėlis, stovi pasienio tarp dviejų Meksikos valstijų – Sinaloa ir Durango – teritorijoje. Ši teritorija vietinių vadinama „La Piedrosa“ arba kalnuotąja. Spalio pradžioje ten vykdytoje specialioje operacijoje dalyvavo elitinės Meksikos jūrų pėstininkų pajėgos. Pranešama, kad operacija buvo filmuojama ant pėstininkų šalmų pritvirtintomis kameromis.

Kaip galima numatyti, spalio pradžioje vykdyta operacija norimų rezultatų nedavė – nusikaltėliui tuomet pavyko pasprukti. Nepaisant to, jau tada buvo aišku, kad pareigūnai seka karštais bėglio pėdsakais – namuose jie aptiko nusikaltėlio asmeninių daiktų (nuo vitaminų iki batų), o tai reiškia, kad jūrų pėstininkai su juo praktiškai prasilenkė.

Neūžauga buvo sučiuptas sausio 8 dieną po beveik pusę metų trukusio slapstymosi. Iš kalėjimo nusikaltėlis paspruko ilgesniu nei pusantro kilometro požeminiu tuneliu. Šiuo metu Meksikos narkotikų baronas laikomas Meksiko priemiestyje esančiame „Altiplano“ kalėjime. Baimindamiesi, kad J. Guzmanas gali pasprukti ir trečią kartą, Meksikos pareigūnai kalėjime ėmėsi papildomų saugumo priemonių – specialiai sutvirtintos jo vienutės grindys, prie jos durų 24 valandas per parą budi sargyba.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai