NASA vaizdo įraše - įspūdingi Žemės vaizdai ir astronautų kasdienybės akimirkos (3)

9605
2015 m. birželio 16 d. 17:55
Pirmadienį NASA paviešino itin aukštos kokybės vaizdo įrašą, kuriame įamžintos astronautų kasdienybės akimirkos. Už minėtojo vaizdo įrašo kokybę reikia dėkoti UHD technologijai. Kaip teigia NASA atstovai, nauja vaizdo kokybė mokslininkams suteiks daugiau galimybių detaliau susipažinti su eksperimentais ir tyrimais, vykdomais Tarptautinėje kosmoso stotyje.

Jau nekalbant apie mokslininkę naudą, UHD technologija suteikia neįtikėtiną galimybę pamatyti, kaip iš tikrųjų iš kosmoso atrodo Žemė.

Vaizdo įraše taip pat galima pamatyti, su kokiais smagiais iššūkiais susiduria užkąsti panorę astronautai. Užfiksuota, kaip astronautas Terry Virtas, kuris, prieš paviešinant vaizdo įrašą, grįžo į Žemę, ruošia „kosminį sumuštinį“ – burna sugauna sklendžiantį gabaliuką kumpio.

Trys Tarptautinėje kosmoso stotyje nusifilmavę astronautai birželio 11 dieną, sėkmingai nusileido Kazachstano stepėse. Jie baigė 199 dienas trukusią misiją, kurią netikėtai teko mėnesiu prailginti, teigia NASA atstovai.

Į Žemė grįžo Rusijos astronautas Antonas Škaplerovas, Samantha Cristoforetti iš Europos kosmoso agentūros ir 43-osios ekspedicijos vadovas iš NASA T. Virtsas.

Panašu, kad ryškūs prisiminimai apie laiką, praleistą Tarptautinėje kosmoso stotyje, minėtiesiems astronautams, pasitelkus UHD technologiją, niekada neišblės.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai