Elonas Muskas triumfuoja. Jis ne tik įrodė, kad „Falcon Heavy“ veikia, bet ir įvykdė šiokią tokią viešųjų ryšių akciją – į kosmosą iškėlė savo „Tesla Roadster“.

Gyvai transliuojamą kosmoso tuštybėje besisukiojančio automobilio vaizdą stebėjo daugybė žmonių ir vaizdas išties atrodė įspūdingai. Bet ne vieno žmogaus galvoje kirba klausimas – ką kosmosas padarys su šiuo automobiliu? Negi jis taip amžinai ir sukiosis kosmose?

Vos tik „Tesla Roadster“ su savo vairuotoju Starmanu pakilo į atvirą kosmosą, žmonės iš karto pradėjo klausinėti – kodėl nuo šalčio neapšerkšnijo automobilio langai, kodėl nesuskeldėjo plastikinis prietaisų skydelis, kodėl salone dar nematyti jokių deformacijų?

Aišku, jiems buvo atsakoma, kad kosmose nėra drėgmės šerkšnui susidaryti, o ir atmosferos nedengiamas priešais saulę prasisukantis automobilis tikriausiai kartais net ir įšyla. Kosminė įranga išbandoma ne tik dėl šalčio, bet ir dėl temperatūrų pokyčių – kietus, specialiai kosmosui nepritaikytus daiktus staigūs temperatūros pokyčiai tiesiog sulaužo. Taip, deja, tikėtina, nutiks ir ypatingajam „Tesla Roadster“.