Ministro Navicko atkirtis susitikime su ūkininkais: ko čia šoki man į akis (44)

36625
2021 m. spalio 21 d. 14:03
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas susitiko su Lietuvos žemės ūkio taryba, kuri jam pareiškė nepasitikėjimą, atstovais.
Petras Šiaučiūnas klausė, kodėl seniai žinoma apie tai, kad negalima arti pievų, tačiau apie tai buvo pranešta tik prieš dvejus metus ir ūkininkams reikės jas atstatyti. Kodėl netvarkoma valstybinė žemė, pamiškės.

„Tai sukiršins ūkininkus, nes ir jaunieji ūkininkai nori pradėti ūkininkauti, tačiau dabar vietoj pievos jie turės žvalgytis į kaimyno laukus ir kelti nuomos kainą. Ūkiai buvo priversti išnaikinti gyvulius, o dabar neturės ką daryti su pievomis, nes ganyklų nebereikia. Noriu atsakymo, kur dėti šieną, kurio nereikia, nes mulčiuoti nebegalima“, – klausimą dėliojo P. Šiaučiūnas.

Ministras atsakė, kad draudimas arti pievas galioja nuo 2016 m. Tačiau kai Lietuva stojo į ES, buvo sutarta, kiek turi išlikti pievų nuo visos dirbamos žemės. Tai apie 14 proc. Pievos, šlaitai ir kiti naudmenys nepatenka į daugiamečių pievų apibrėžimą.

„Pripažįstu, kad sprendimo, kaip sutvarkyti pievas, kad visiems būtų gerai, neturiu“, – neslėpė ministras, tačiau kai ūkininkai pamėgino patikslinti klausimą, kad ŽŪM pateikta informacija dėl pievų atstatymo buvo ne visai tiksli, jis tiesiog replikavo „ko čia šoki man į akis“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai