Migrantų protestai pasienio stovykloje ir reikalavimai atverti sieną (1)

8059
REUTERS
2016 m. kovo 22 d. 15:13
Migrantai, kurie jau kelias savaites siaubingomis sąlygomis gyvena savavališkai įkurtoje stovykloje Graikijos Idomenio pasienio punkte, surengė protestą, kurio metu reikalavo, kad būtų įleisti į Makedoniją. Riaušių malšinimo policija stebėjo, kaip vyrai, moterys ir vaikai protestavo prie uždarytos Graikijos sienos su Makedonija.

Įpykę migrantai plojo, šokinėjo aukštyn ir skandavo „Vokietija“ ir „Atidarykite sieną“.

Nors Balkanų migracijos koridorius yra uždarytas, Graikijos pasienyje yra susitelkę apie 12 tūkst. žmonių, iš kurių 40 proc. yra vaikai.
Po to, kai Europos lyderiai ir Ankara penktadienį sudarė susitarimą, turintį pažaboti migracijos srautus į Europą, pasienio stovykloje nuotaikos svyravo nuo nusivylimo iki sumišimo ir pykčio.

Kitas siras Husamas teigė, kad jie yra pasiryžę pereiti sieną, net jei tai reikštų, kad teks paskelbti bado streiką ar panaudoti jėgą.

ES lyderiai su Turkija susitarė, kad į Graikiją atvykstantys nauji migrantai bus grąžinami atgal į Turkiją, bet susitarime mažai kalbama apie tai, ką daryti su migrantais, kurie jau įsikūrę prie sienos su Makedonija: užsimenama tik tiek, kad Graikijai bus suteikta finansinė pagalba, skirta šiems ir kitiems migrantams, šiuo metu gyvenantiems stovyklose ir priėmimo centruose visoje šalyje.

Naujausiais vyriausybės duomenimis, kurie buvo paskelbti antradienį, šiuo metu Graikijoje yra įstrigę 50 tūkst. migrantų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai