Migrantų krizė. Vaidyba dar neišlipus į krantą (22)

8328
Mindaugas Bajarūnas, Artūras Morozovas DELFI TV
2015 m. spalio 9 d. 19:01
Tądien į Šiaurinę Lesbo salą atplaukė kelios dešimtys valčių. Kiekvienoje jų – apie penkiasdešimt pabėgėlių ir tiek pat skirtingų gyvenimo istorijų. Pirmieji migrantai tą dien pasirodė prašvitus, apie 6 valandą ryto, kuomet jūra dar rami, vėjas vos juntamas. Idealiausias metas plaukti. Kadangi kontrabandininkų parūpinamos valtys neturi tvarios konstrukcijos ir yra perpildytos žmonėmis, net nedidelis bangavimas Egėjo jūroje, gali sugadinti jų plaukimą.

Vienai iš valčių artėjant prie akmenuoto kranto iš jos pasigirsta džiaugsmo šūksniai. Valtį pasitinkantys savanoriai keleivių prašo pasilikti savo vietose. Tačiau vienas jų iššoka ir atsistoja vandenyje. “Photo! Photo please” - kreipiasi į mane permirkęs gelbėjimosi liemene dėvintis jaunas vyras. Tik pakėlus fotoaparatą jis pradeda dramatiškai plaukti ir kartodamas šaukti: “Teroristai išžudė visą mano šeimą”.

Tai Isham Salam, trisdešimtmetis siras iš Šiaurinės Halabo provincijos. Jaunas vyras prisitato ten dirbęs teisininku, tačiau dėl karo praradęs viską – šeimą, darbą ir namus. Jam nusirengus gelbėjimosi liemenę ir apsigaubus folijos skraiste, prisėdame pasikalbėti Isham pasakoja, kaip Sirijoje yra pavojinga: “jie žudo. Papraščiausiai peiliais. Mes kasdien matome mirtį”.

Paklaustas, kas žudo, atsako lakoniškai: “jie - teroristai”. “Noriu išplatinti šią žinią – jūs turite mums padėti, nes teroristai nužudys mus visus” - žiūrėdamas į fotokamerą kreipiasi siras.

Trumpo pokalbio metu taip ir nepavyksta sužinoti, kas tiksliai nutiko jo šeimai, nuo ko ir kur jis bėga. Isham Salam vis kartoja - “prisiekiu, mano šeimą išžudė. Padėkite mums”. Dar priduria, jog Sirijoje veikiantys teroriristai nori tik trijų dalykų – sekso, pinigų ir žudyti.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai