Migrantai Graikijos ir Makedonijos pasienyje kovoja su drėgme ir purvu (6)

2658
REUTERS
2016 m. kovo 4 d. 17:35
Migrantai Graikijos ir Makedonijos pasienyje mėgino išgelbėti ką gali, mat naktį liūtis stovyklą pavertė permirkusiu lauku. Iš kiekvienos palapinės girdėjosi kosulys.

Palapinės buvo apsemtos lietaus vandens, migrantai bandė vandenį išvalyti ir perkelti palapines į aukštesnes vietas. Drabužiai ir antklodės buvo permirkę, migrantai kabino juos ant spygliuotos vielos tvoros, kad išdžiūtų. Visur matėsi vien purvas, milžiniški lietaus vandens klanai ir po stovyklą išmėtytos šiukšlės.

Eilėje kirsti sieną stovinčių migrantų veiduose atsispindėjo išsekimas ir liūdesys, nes nepaisant begalinių pastangų tik nedaugeliui pavyko pereiti sieną.

„Bėga į vidų vanduo, labai šalta, suprantat, – sakė iš Sirijos atvykęs migrantas Suleimanas. – Mažasis berniukas serga“.

Tranzitinė stovykla, purvo sąlygomis talpinanti apie 12 tūkstančių benamių migrantų, yra ryškiausias naujos krizės, draskančios pakrikusius Graikijos ryšius su Europa ir keliančios grėsmę jos stabilumui, ženklas.

Mažiausiai 30 tūkstančių nuo konfliktų ir skurdo Artimuosiuose Rytuose pabėgusių žmonių įstrigo Graikijoje, kai Vakarų Balkanų šalys veiksmingai uždarė savo sienas.

Nepaisant atšiaurios žiemos jūros iš Turkijos Egėjo jūrą kasdien kerta iki trijų tūkstančių žmonių. Toks antplūdis yra milžiniškas krūvis šalies resursams, nes ji pati dėl šeštus metus trunkančio nuosmukio – didžiausio po Antrojo pasaulinio karo – vos gali pasirūpinti savo pačios žmonėmis.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai