Metų seklys: per ES nusidriekusį narkotikų kontrabandos kanalą kuravo senos Šiaulių gaujos vadeiva (6)

12612
policija.lt
2017 m. lapkričio 5 d. 11:43
DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „Metų seklys“, kuriame šalies kriminalistai atskleidžia, kaip tyrė sudėtingiausias bylas. Šįkart - pasakojimas apie tai, kaip Šiaulių pareigūnai sutriuškino narkotikus šimtais kilogramų gabenusią grupuotę.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, atlikę kruopštų tyrimą ir gavę duomenų, jog per Lietuvos valstybės sieną gali būti gabenamas labai didelis kiekis narkotinių ir psichotropinių medžiagų, pasitelkę Kauno teritorinės muitinės pareigūnus, 2017 m. vasario 22 d. surengė operaciją.

Jos metu buvo sulaikytas vilkikas, gabenęs apie 306 kg narkotinės medžiagos – kanapių dervos (hašišo) ir 500 psichotropinių ekstazio tablečių (įtariama, kad tabletės buvo siunčiamos kaip pavyzdžiai kitai planuojamai stambiai kvaišalų kontrabandai).

Toks didžiulis iš neteisėtos apyvartos eliminuotų narkotinių medžiagų kiekis Šiaulių apskrities policijos istorijoje – pirmasis. Šios hašišo siuntos vertė gali siekti net 3 mln. eurų.

Ši Šiaulių kriminalistų operatyviai organizuota operacija užblokavo didžiulį narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos kanalą iš Olandijos į Rusiją. Kontrabandos kanalas buvo nusidriekęs per Europos Sąjungos šalis, o jį kuravo vienos iš seniausių Šiaulių nusikalstamų organizuotų grupių lyderis.

Šį nusikaltimą atskleidusi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos komanda Lietuvos Metų seklio rinkimuose užėmė III vietą: 4-ojo skyriaus viršininkė Aurelija Pranckienė, 3-ojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Vygandas Vilimas ir 3-ojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Pavelas Prokopenko.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai