Metai po tragedijos: Australija pasibaisėjo nauju MH17 katastrofos vaizdo įrašu (5)

31380
2015 m. liepos 17 d. 19:30
Australija penktadienį pareiškė esanti pasibjaurėjusi dėl naujo vaizdo įrašo, paskelbto minint oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo katastrofos pirmąsias metines, kuriame esą matoma, kaip Rytų Ukrainos prorusiški separatistai grobsto žuvusių keleivių bagažą. Vaizdo įrašą gavo Sidnėjaus dienraštis „The Daily Telegraph“ ir paskelbė jį praėjus lygiai metams po to, kai Malaizijos keleivinis lėktuvas buvo numuštas per įprastą skrydį iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą.

Sudužus tam lėktuvui „Boeing 777“ žuvo visi 298 keleiviai ir įgulos nariai. Dauguma tų žmonių buvo Nyderlandų piliečiai, tačiau taip pat 38 Australijos piliečiai ir gyventojai.

„Bjauru žiūrėti, o praėjus 12 mėnesių nuo MH17 numušimo labai trikdo, kad šis vaizdo įrašas pasirodė dabar“, – Australijos užsienio reikalų ministrė sakė televizijai „Nine Network“, tačiau ji negalėjo patvirtinti, ar tas įrašas yra autentiškas.

„Jis neabejotinai atitinka mūsų žvalgybos informaciją, kurią gavom prieš 12 mėnesių, – kad „Malaysia Airlines“ reiso MH17 (lėktuvas) buvo numuštas raketa „žemė–oras“, – pridūrė ministrė.

Laikraštis tvirtina, kad vaizdo įrašas, kuris esą buvo slapta išvežtas iš Ukrainos separatistų pagrindinės tvirtovės Donecko ir gautas tik šią savaitę, buvo nufilmuotas pačių kovotojų, kai jie įamžino nuolaužas, iš pradžių manydami, kad buvo numuštas Ukrainos oro pajėgų lėktuvas.

„The Daily Telegraph“ teigia, kad vaizdo įraše matosi, kaip kovotojai sutriko, supratę, kad tas lėktuvas yra komercinis laineris.

Tačiau jame taip pat matomi ginkluoti vyrai, vilkintys slepiamuosius drabužius, vaikštantys tarp smilkstančių nuolaužų, besirausiantys keleivių kuprinėse ir metantys ant žemės juose buvusius daiktus.

Laikraštis pabrėžė, kad įraše aiškiai matomas apsišaukėliškos „Donecko liaudies respublikos“ tapatybės pažymėjimas, kabojęs ant kaklo vienam iš vyrų, atvykusių į katastrofos vietą.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai