Meksikos ir JAV jūrų pėstininkai suvienijo jėgas bendrose karinėse pratybose (0)

1163
REUTERS
2018 m. liepos 11 d. 15:20
Dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo planų atsiskirti nuo Meksikos siena, įtampa tarp šios šalies ir Jungtinių Valstijų gerokai padidėjusi. Visgi ši aplinkybė nesutrukdė abiejų valstybių jūrų pėstininkai sudalyvauti bendrose RIMPAC karinėse pratybose Pietų Kalifornijoje.

RIMPAC, arba kitaip – „Ramiojo vandenyno žiedo“ (angl. – „Rim of the Pacific“) pratybos, – tai konkrečios treniruotės, per kurias bendrose operacijose dalyvaujantys skirtingų šalių kariai turi galimybę pademonstruoti taktinius ir strateginius sugebėjimus, pasidalyti patirtimi ir išgyventi bendrystės jausmą.

Pratybas buvo stengtasi kuo labiau priartinti prie realių veiksmų. Teritorija, kurioje jos suorganizuotos, buvo paversta trečiojo pasaulio šalies miesto modeliu: įrengta prekyviečių, nutiesta gatvių, kuriose vaikšto civiliai, paleista ir gyvūnų. Realistiškumo įspūdį kuria ne tik vaizdai, bet ir garsai bei kvapai.

Per pratybas atliekami manevrai fiksuojami daugybės vaizdo kamerų. Filmuota medžiaga stebima ir analizuojama: svarstoma, kuriais atvejais karių priimti sprendimai būtų buvę teisingi realaus konflikto atveju.

Nors abiejų šalių kovinė taktika panaši, jų kalbos – skirtingos. Laimei, per inscenizuotas operacijas tai netapo kliūtimi susikalbėti.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi

DELFI DĖMESIO CENTRE

Laida ŠIANDIEN 19:30

DELFI Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu (1)

233
DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena su Arnu Mazėčiu

46