Meksikoje uždarytas liūdnai pagarsėjęs kalėjimas (0)

2383
REUTERS
2019 m. kovo 21 d. 15:23
Meksikos pareigūnai priėmė sprendimą uždaryti liūdnai pagarsėjusį Marijos salų federalinį kalėjimą, nuo šalies žemyninės dalies Ramiojo vandenyno pakrantėje nutolusį 110 kilometrų.

Šis izoliuotas kalėjimas buvo pastatytas dar 1905 metais. Per tą laiką jame apsilankyti turėjo progos vos keli prašalaičiai. Pats garsiausias kalėjimo kalinys – rašytojas Jose Revueltasas, ten parašęs savo romaną „Walls of Water“.

Kovą priimtu prezidento dekretu visi 584 kalėjimo kaliniai buvo perkelti į įkalinimo įstaigas žemyninėje šalies dalyje. Dešimtims nuteistųjų ta proga šalies valdžia suteikė malonę.

Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras sako, kad sprendimas uždaryti liūdnai pagarsėjusį salos kalėjimą – simbolinis socialinio teisingumo aktas, skirtas paminėti pirmąjį šimtą dienų prezidento poste.
Per visą savo ilgą istoriją šis saloje įsteigtas kalėjimas buvo dešimties tūkstančių nusikaltėlių ir prižiūrėtojų namai.

Psichologas Santiago Jorge Contreras čia su nuteistaisiais dirbo nuo pat XX amžiaus 9-ojo dešimtmečio. Jis prisimena vieno kalinio, bandžiusio išplaukti į laisvę, istoriją.

Dauguma Meksikos gyventojų apie šį kalėjimą žinojo tik todėl, kad jį matė filmuose. Vienoje iš tokių juostų vaidino garsus aktorius Pedro Infante.

Apleista vaikų žaidimų aikštelė – priminimas, kad kadaise mažiausiai pavojingi kaliniai čia galėjo gyventi kartu su šeimomis. Marijos salas sudaro keturios salos, o gyvenama tik viena. Ją ketinama transformuoti į kultūros ir aplinkos apsaugos centrą.

Naujausi