„Maxima“ parduotuvėje „Elektroninė nosis“ leis patikrinti maisto produktų šviežumą (2)

13481
Robertas Narmontas, DELFI TV
2016 m. birželio 29 d. 17:46
Prekybos tinklas „Maxima“ vienoje savo parduotuvių, Vilniuje šiandien pristatė „Elektroninę nosį“ – mobilų įrankį, leisiantį pirkėjams patiems patikrinti trumpo galiojimo maisto produktų šviežumą ir kokybę. Tai pirmasis toks prekybos tinklo ir lietuvių informacinių technologijų kūrėjų „Ars Lab“ projektas šalyje.

Pasak „Maxima LT“, kol kas tai tik pilotinis projektas, kuris tikimasi gretai įgys vartotojų pasitikėjimą. Šiuo metu „Elektroninė nosis“ įdiegta vienoje „Maxima“ parduotuvių, esančioje sostinės Mindaugo gatvėje.

Parduotuvės šviežios mėsos, paukštienos bei žuvies skyriuose įrengti iš viso 3 mobilūs įrankiai ir jiems aptarnauti reikalingi planšetiniai kompiuteriai, į kuriuos bendrovė investavo beveik 2,5 tūkst. eurų. Jei projektas pasiteisins, bus svarstoma šį įrankį diegti ir kitose tinklo parduotuvėse šalyje.

„Tai pirmasis toks įrankis visame pasaulyje ir Lietuvoje, leidžiantis vartotojams objektyviai įvertinti trumpo galiojimo maisto produktų, tokių kaip mėsa, žuvis ar paukštiena, šviežumą bei kokybę.

„Elektroninės nosies“ veikimas yra paremtas natūraliomis maisto produktų fermentacijos metu susidarančiomis dujomis, kurios leidžia identifikuoti produkto šviežumą.

Reaguodamas į produktų išskiriamas dujas, specialios programėlės pagalba šis įrankis siunčia informaciją vartotojui ir informuoja jį apie jų šviežumą“, – sakė informacinių technologijų bendrovės „Ars Lab“ valdybos narys Augustas Alešiūnas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai