Liudininkų akivaizdoje Nepale sudužo keleivinis lėktuvas: traukiami žuvusiųjų kūnai (0)

49919
REUTERS | BNS
2018 m. kovo 12 d. 14:28
Netoli Katmandu oro uosto pirmadienį sudužo 67 keleivius skraidinęs Bangladešo oro bendrovės „US-Bangla Airlines“ lėktuvas. Orlaivis sudužo leisdamasis. Į nelaimės vietą atskubėję ugniagesiai puolė gesinti liepsnojančių lėktuvo nuolaužų ir gelbėti keleivių.

Iš Dakos į Katmandu atskridusiame ir futbolo aikštėje šalia tarptautinio oro uosto sudužusiame lėktuve buvo iš viso 67 keleiviai ir keturi įgulos nariai.

Gelbėtojams teko pjaustyti sulamdytas ir apdegusias lėktuvo korpuso liekanas, kad galėtų iš jų ištraukti žmones.

„40 žmonių žuvo įvykio vietoje, dar devyni mirė dviejose Katmandu ligoninėse“, – naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovas Manojas Neupane. Jis pridūrė, kad dar 22 žmonės buvo sužeisti.

Nelaimės priežastis kol kas nežinoma, tačiau oro uosto pareigūnų paskelbtame pranešime sakoma, kad krisdamas lėktuvas „buvo nevaldomas“.

Pasak įvykio liudininkų, lėktuvas nukrito per antrą bandymą nutūpti.

Tuo tarpu šios oro bendrovės vadovas Imranas Asifas dėl nelaimės kaltino Katmandu dispečerį, esą davusį netikslius nurodymus pilotams.

„Mūsų pilotas yra šio „Bombardier“ lėktuvo instruktorius, skraidęs daugiau kaip 5 tūkst.valandų. Buvo netikslus nurodymas iš dispečerių bokšto“, – sakė I. Asifas žurnalistams Dakoje prie bendrovės būstinės.

Nukrito Kanadoje pagamintas turbopropelerinis lėktuvas „Bombardier Dash 8 Q400“, informavo Bangladešo civilinės aviacijos ministerijos atstovas Mahbuburas Rahmanas. Kiti šaltiniai nurodė, kad lėktuvas buvo pagamintas prieš 17 metų.

„Lėktuve galėjo atsirasti techninių problemų. Tačiau tiksliau tai galima bus pasakyti tik po tyrimo“, – sakė M. Rahmanas naujienų agentūrai AFP.

Katmandu oro uostas po incidento buvo trumpam uždarytas, o jame turėję leistis lėktuvai buvo nukreipti kitur.

Oro bendrovė „US-Bangla Airlines“ yra privatus vežėjas, dirbantis nuo 2014 metų liepos mėnesio. Bendrovės moto yra „skirskite greitai, skriskite saugiai“, skelbiama jos interneto svetainėje.

Dakoje įsikūrusios oro linijos 2016 metų gegužę organizavo savo pirmą tarptautinį skrydį į Katmandu, o vėliau gerokai išplėtė skrydžių tinklą ir vykdo skrydžius į Pietų Aziją, Artimuosius Rytus ir Pietryčių Aziją.

2015 metais vienas šios bendrovės lėktuvas tūpdamas nuriedėjo nuo tako Bangladešo šiaurės vakarinėje dalyje esančiame Saidpure. Pranešimų apie sužeistus keleivius nebuvo.

Nepale pastaraisiais metais įvyko virtinė lėktuvų katastrofų, skaudžiai smogusių šalies turizmo pramonei. Dažniausiai panašios nelaimės įvyksta dėl netinkamos orlaivių priežiūros, nepatyrusių pilotų bei prastos saugumo kontrolės.

2016 metų pradžioje Nepale turbopropeleriniam lėktuvui „Twin Otter“ įsirėžus į kalno šlaitą, žuvo visi 23 juo skridę žmonės.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai