Lietuvoje buvo skelbiama Visuotinė tylos minutė (6)

584
2021 m. birželio 14 d. 14:44
Visai Lietuvai minint 80-ąsias Gedulo ir vilties dienos metines, žyminčias 1941 m. birželio 14 d. prasidėjusius masinius gyventojų areštus ir trėmimus, 11.59 val. šalyje skelbiama Visuotinė tylos minutė.

„Visuotinė tylos minutė – tai vos akimirka, per kurią galime prisiminti tautiečius, kurie taip ir negrįžo iš tremties ir kalinimų, ir sugrąžinti juos į tėvynę bent mintimis. Ši iniciatyva tikrai vienas paprasčiausių būdų, kaip prie Gedulo ir vilties dienos prisidėti kiekvienam. Minutei išjungti muziką automobilyje, atsitraukti nuo socialinių tinklų ar elektroninio pašto gali kiekvienas.“, – teigia „Misija Sibiras“ projekto vadovė Aistė Eidukaitytė.

Po Visuotinės tylos minutės Lietuviai iš viso pasaulio jungsis į virtualią tremtinių ir politinių kalinių vardų, pavardžių ir likimų skaitymų akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Gyvai vykstantys skaitymai organizuojami Aukų gatvės skersgatvyje šalia Genocido aukų muziejaus (Aukų g. 2A, Vilnius). Tiek virtualūs, tiek gyvieji skaitymai prasidės 13 val. ir truks parą laiko.

Akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“ tiesiogiai galima stebėti platformoje www.birzelio14.lt, naujienų portale DELFI ir projekto „Misija Sibiras“ socialiniuose tinkluose.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai