Lietuvio vaizdo įrašas: žmonių reakcija po sprogimo Stambulo oro uoste (0)

12054
2016 m. birželio 30 d. 15:08
Trigubos mirtininkų sprogdintojų atakos Ataturko tarptautiniame oro uoste Stambule nusinešė 42 žmonių gyvybes ir sužeidė dar 239 asmenis. Tą tragišką naktį įvykių centre ne savo noru atsidūrė ir lietuvis Rokas Sadauskas.

Antradienio vakarą iš Ataturko oro uosto jis turėjo skristi į Lietuvą, tačiau Vilniuje nusileido tik ketvirtadienio rytą.

Žmonės rėkė, čiupo daiktus ir slėpėsi po kėdėmis

„Keliavau po Indoneziją, skridau per Bankoką į Stambulą. Vilnius turėjo būti paskutinė stotelė“, – pasakojo vaikinas, kuris turėjo galimybę į Vilnių skristi pro Rusiją arba Turkiją, tačiau dėl saugumo nusprendė pasirinkti pastarąjį variantą.

Antradienio vakarą Ataturko oro uoste R. Sadauskas atsidūrė kaip tik prieš tragišką išpuolį. Kaip sužinojo vėliau, ir pats buvo praėjęs pro užpuolikų padėtą bombą.

„Iš pradžių nesupratau, kas įvyko. Tiesiog išgirdau riksmus, kurie vis stiprėjo. Žmonės pradėjo panikuoti – čiupo už daiktų, slėpėsi po kėdėmis. Apsaugos pareigūnai ėmė žmones varyti į vieną grupę, kurią sustojo saugoti iš kraštų tam, kad jie neišsibarstytų, bet tai daryti sekėsi sunkiai. Panika kilo labai didelė“, – to vakaro įvykius atpasakojo jis, pasidalindamas ir vaizdo įrašu iš oro uosto vidaus.

Aidėjo sprogimai

DELFI primena, kad vėlų antradienio vakarą Stambulo „Atatiurko“ oro uoste nugriaudėjo sprogimai, aidėjo šūviai. Pranešama, kad naujausiais duomenimis teroro išpuolio metu žuvo 42 žmonės, dar 239 sužeisti.

Trečiadienį skelbta, kad oro uostas jau atidarytas. „Atatiurko“ oro uostas yra vienas užimčiausių Europoje. Pagal keleivių srautą jis nusileidžia tik Londono „Heathrow“ ir Paryžiaus „Charlio de Golio“ oro uostams. Pernai jis aptarnavo 61 milijoną žmonių, praneša BBC.

Trys užpuolikai praėjo šaudyti į žmones prie oro uosto terminalo įėjimo, o vėliau policijai pradėjus į juos šaudyti, susisprogdino. Turkijos premjeras Binalis Yildirimas teigė, kad visi ženklai rodo, kad teroro aktą surengė „Islamo valstybės“ teroristinė organizacija, tačiau informacija dar nėra oficialiai patvirtinta.

Pastaraisiais mėnesiais Turkiją sukrėtė virtinė teroro išpuolių, už kuriuos atsakomybę prisiėmė tiek „Islamo valstybė“, tiek ir Kurdistano darbininkų partija.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai