Lenkija toliau kerta medžius į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktoje Belovežo sengirėje (4)

3588
REUTERS
2017 m. rugpjūčio 1 d. 15:01
Lenkija nenutrauks medžių kirtimo Belovežo sengirėje, nors to reikalauja Europos teismas, pareiškė pirmadienį Lenkijos aplinkos ministras.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas penktadienį nurodė Lenkijai nedelsiant liautis kirtus medžius viename paskutinių Europos reliktinių lygumų miškų – Belovežo girioje.

Tačiau, pasak teismo, šios priemonės yra laikinos, kad Europos pareigūnai turėtų daugiau laiko išanalizuoti Lenkijos poziciją. Lenkija turi iki rugpjūčio 4 dienos (penktadienio) paaiškinti savo politiką Europos Komisijai, kuri tuomet spręs dėl būtinybės kirtimą uždrausti visam laikui.

Bet aplinkos ministras Janas Szyszko sakė žurnalistams, kad miškininkų veikla tęsis ir kad Teismui rengiamas atsakymas, kuris bus išsiųstas penktadienį.

J.Szyszko anksčiau aiškino, kad kirtimu siekiama išgelbėti mišką nuo kinivarpų. Jis taip pat tvirtina, kad medžiai kertami vadovaujantis Europos įstatymais ir geriausiomis Lenkijos miškininkystės tradicijomis. Jaunesnėje miško dalyje tradiciškai pagaminama kažkiek medienos, kuri yra vietos gyventojų pajamų šaltinis.

Ministras pernai pritarė tokiai kirtimo Belovežo girioje iki 2021 metų apimčiai, kuri yra triskart didesnė už tvaria laikytą ankstesnę.

Europos Sąjunga liepos 13 dieną padavė Lenkiją teismą. Europos institucijos ir gamtosaugininkai tvirtina, kad medžių kirtimas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktoje Belovežo girioje gali šią sengirę sunaikinti. Jų teigimu, medžių kirtimas sunkiąja technika naikina mišką ir gyvūnų bei augalų buveines.

Ši sengirė Lenkijoje ir Baltarusijoje užima dešimtis tūkstančių hektarų, joje gyvena šimtų rūšių gyvūnai ir augalai, tarp jų – didžiausi Europos žinduoliai stumbrai, lūšys, retos samanos ir kerpės. Ji mena pirmykščius miškus, dengusius Europos lygumas prieš 10 tūkst. metų.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi