Labašauskui Vilniuje patinka „vamzdis“, tačiau kai kas bado akis (18)

1341
DELFI TV
2017 m. lapkričio 30 d. 20:27
Pasirinkto monumento sostinės Lukiškių aikštėje autorius Andrius Labašauskas įsitikinęs, kad projektą pavyks įgyvendinti, o paveldosaugininkų priekaištai nėra didelė problema. Jo teigimu, aikštė akivaizdžiai buvo ruošiama Vyčio skulptūrai.

Ketvirtadienį DELFI konferencijoje viešėjęs A. Labašauskas įvardijo, jo nuomone, geriausias Lietuvoje iškilusias skulptūras ir autorių, kurio kūryba atrodo neskoningiausiai.

„Norėčiau patikslinti, kad tai memorialas kovojusių ir žuvusių už laisvę atminimui įamžinti. Memorialas kalba apie platesnę visuomenės grupę, kuri dalyvavo pasipriešinime – ir ryšininkės, ir partizanai, iš esmės kalba apie tai, kad priešinosi dalis visuomenės, ne tik tie, kurie rankose laikė ginklus. Kažkas ir valgyti darė, kažkas lauknešėlį palikdavo, kažkas žinutę perduodavo. Taip norėjau įtraukti daugiau žmonių, kad tai nebūtų tik kalba apie veną grupę, išplėsti ir plačiau apie tai komunikuoti“, – kalbėjo A. Labašauskas.

Įgyvendinus projektą, aikštėje matysime kalvą, ant kurios bus galima užlipti. Viršuje bus bortelis. „Tai reiškia, kad yra apgalvota funkcinė erdvė, galėsi sėdėti ir grožėtis vaizdu į bažnyčią arba apsisukti ir žiūrėti į reprezentacinę aikštės dalį“, – sakė skulptorius. Reljefe bus išraižyti partizanų slapyvardžiai. Naktį memorialas bus gerai apšviestas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai