Kuris kurį: kaip kuklusis „Xiaomi“ įkando solidžiam „Samsung” (0)

16334
Robertas Narmontas
2020 m. balandžio 5 d. 18:48
Šių metų pagrindiniai „Samsung Galaxy S” serijos flagmanai pristatyti vasario mėnesį bando visus suvilioti skaičiais: 108MP kamera, 100 kartų skaitmeninis priartinimas, net 8K filmavimas.

Iš trijų „Galaxy S20” modelių, techniniais parametrais patraukliausias yra „Samsung Galaxy S20 Ultra 5G”.
Man pavyko išbandyti visus tris modelius. Kaip visada, džiausią dėmesį skiriu išmaniųjų telefonų kameroms, todėl apžvalgoje dominuoja nuotraukos ir video daryti išmaniaisiais telefonais.

„Samsung Galaxy S20 Ultra“ turi net keturias kameras – 108MP plataus kampo (26mm) su f/1.8 diafragma, 48MP teleobjektyvo (103mm) su f/3.5 diafragma bei 10 kartų hibridiniu optiniu priartinimu, 12MP itin plataus kampo (13mm) su f/2.2 diafragma ir 0,3MP „TOF“ sensoriumi.

Kadangi komentaruose daugelis mini būtent „Xiaomi“ kaip alternatyvą, todėl ir nuotraukas bei video „Galaxy S20 Ultra” palyginau su „Mi Note 10“, kuris buvo pirmasis išmanusis telefonas su 108MP kameros raiška. Asmeniškai man, „Xiaomi“ kameros programėlė kur kas įdomesnė, o „Samsung“ kosminis 100 kartų priartinimas praktiškai nenaudojamas. Gal nuotraukų kokybei turi įtakos programinės įrangos atnaujinimų trūkumas, bet pirminė patirtis nebuvo džiuginanti.

Taip, „Samsung Galaxy S20 Ultra” veikia ir fotografuoja daug greičiau nei „Xiaomi Mi Note 10”. Gerai ir tai, kad dabar „Samsung“ flagmanu profesionaliu režimu galima ne tik fotografuoti, bet ir filmuoti. Tiesa, tuomet negali naudoti itin plataus kampo kameros, o priartinti galima skaitmeniniu būdu tik 10 kartų. Keista, jog pigesniame „Xiaomi Mi Note 10” pasirinkus rankinius nustatymus fotografavimui, galima naudoti visas kameras, kurios yra net penkios.

Nuotraukų rezultatas atrodo geresnis „Samsung Galaxy S20 Ultra” nei „Xiaomi Mi Note 10“, tačiau skirtumas nėra toks didelis kaip šių telefonų kaina. Kartais net pigesnio „Xiaomi“ nuotraukos man pasirodė patrauklesnės. Manau, kad galutinis rezultatas kiekvienam bus kitoks, nes vieniems patinka daugiau spalvų, kontrasto, o kitiems kaip tik atvirkščiai.

Naujuose „Samsung“ flagmanuose atsirado profesionalaus filmavimo režimas, kuris turėtų džiuginti mėgstančius kurti vaizdo turinį ir turėti galimybę kontroliuoti kai kuriuos nustatymus. Tačiau „Samsung“ ir čia neišbaigė iki galo šios funkcijos. Vėl tik pagrindinė kamera be itin plataus kampo pasirinkimo, o priartinimas vėl – tik 10 kartų ir skaitmeninis.

Kalbant apie stabilumą, tai „Xiaomi Mi Note 10” mane labiau pradžiugino nei „Galaxy Ultra“. Filmavau 4K raiška 30 kadrų per sekundę abiem telefonais, kur galima naudotis visomis kameromis.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai