Kremliaus ruporas susimovė ir parodė tai, ko neturėjo (32)

30087
REUTERS
2016 m. birželio 21 d. 17:01
Rusijos valstybės valdomas kanalas RT parodė filmuotą medžiagą, kurioje matyti Rusijos reaktyviniai lėktuvai Sirijoje, apginkluoti kasetinėmis bombomis – šie ginklai plačiai smerkiami.

Tai, kad Rusijoje gamintos kasetinės bombos naudojamos Sirijos konflikte, dokumentavo nepriklausomi tinklaraštininkai ir žmogaus teisių gynimo grupės, tokios kaip „Amnesty International“ ir „Human Rights Watch“, nors Rusijos kariniai vadovai šiuos teiginius visada neigė.

Kasetinės bombos išsklaido mažo kalibro bombas dideliuose plotuose, o kadangi tos mažo kalibro bombos ne visada sprogsta, jos kelia ilgalaikę grėsmę civiliams gyventojams.

Ši filmuota medžiaga parodyta kartu su didesniu RT naujienų pranešimu apie Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu apsilankymą Hmeimimo oro bazėje Sirijos šiaurės vakaruose. Rusijos reaktyviniai lėktuvai ir bombonešiai skraido iš šios oro bazės nuo pernai rugsėjo, kai Maskva pradėjo Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgų palaikymo kampaniją.

Vėliau „YouTube“ įkeltame reportaže epizodas po naikintuvo sparnu buvo praleistas ir iškart pereita prie susitikimo su S. Šoigu.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai