Krakūnuose referendumas įvyko, nes vietiniai bijojo likti be darbo (82)

10469
Žinių radijas
2014 m. liepos 2 d. 16:51
„Žinių radijo“ žurnalistas Ridas Jasiulionis lankėsi Krakūnų rinkimų apylinkėje - vienintelėje Lietuvoje, kurioje referendumas įvyko referendumas: čia net 62 proc. gyventojų atėjo į referendumą. Krakūnų apylinkė yra mažiausia Šalčininkų rajono savivaldybės apygardoje. Vyriausioji rinkimų komisija čia fiksavo 201 rinkėją. Didžiausia apylinkė – Jašiūnų, kur balsavimo teisę turi net 2463 rinkėjai.

Žurnalistas domėjosi, kodėl šio kaimo gyventojai dalyvavo referendume ir pasisakė teigiamai už žemės nepardavimą užsieniečiams.

Dalis vietos gyventojų argumentavo savo atsakymus tuo, kad geriau dirbti savo žemę ir sau, o ne užsieniečiui, kiti tikino dar esantys pakankamai jauni, todėl nematantys reikiamybės žemės parduoti ir leisti dirbti kitataučiams. Tai,kad jų žemę nori pasisavinti kitų šalių gyventojai, Krakūnų kaimo atstovai neva girdėjo per televizijos kanalus, deja, nelietuviškus.

Paklausus, kodėl dalyvavo referendume, viena gyventoja teigė: „ Mūsų kaimas draugiškas, visi vienas kitą palaikome.“ Kita jai antrino: „Gavau kvietimą ir nuėjau. Niekada neatsisakom.“

Daugiau

Naujausi