Konferencija iš Seimo „Piliečio galimybės gintis ir ginti valstybę“ (6)

6548
2019 lapkričio mėn. 13 d. 09:00
Seime vyks konferencija „Piliečio galimybės gintis ir ginti valstybę“

Lapkričio 13 d., trečiadienį, Seimo Konstitucijos salėje (Seimo I r.) vyks konferencija „Piliečio galimybės gintis ir ginti valstybę“. Renginio pradžia – 9 val.

Konferencijos metu numatoma aptarti piliečių bei jų organizacijų ginkluoto pasipriešinimo (partizanų) kovinių vienetų parengimo organizavimo principus ir perspektyvas; pilietinio ginkluoto ir neginkluoto pilietinio pasipriešinimo principų sąveikos ir suderinamumo galimybes.

Kaip Seimo Spaudos biurą informavo vienas renginio organizatorių Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos Kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities valdybos pirmininkas Saulius Pečeliūnas, šiuo metu pradedamas trečiasis etapas: „Pirmas etapas buvo sukurti Lietuvos kariuomenę, sukūrėm, veikia – ne gėda. Antras etapas buvo sutvarkyti aktyvųjį rezervą, tas vyksta, dar ne iki galo, bet jau traukinys važiuoja. Trečias etapas – visus civilius įjungti į valstybės gynybą nelaimės atveju.“

Renginyje bus kalbama apie visuomeninių organizacijų vietos, statuso įtvirtinimą krašto gynybos sistemoje bei jų funkcijų nustatymo reikšmę; tokių organizacijų vaidmenį, telkiant ir vienijant piliečius jų pareigų vykdymui ir teisių įgyvendinimui karo ir/arba nepaprastosios padėties metu.

Rekomenduojame

Naujausi