Kol kas ribojimai tarp savivaldybių neatšaukiami, bet yra ir gerų naujienų (46)

151254
2021 m. vasario 1 d. 10:49
Pirmadienį Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (VESK) aptarė etapinį karantino ribojimų atlaisvinimo strategiją. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje pristatė, kaip gali keistis judėjimo ribojimai.

„Kalbėti apie tam tikrus atlaisvinimus šioje srityje, kai sergamumo rodiklis bus mažesnis kaip 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, teigiamų testų dalis bus mažesnė nei 10 procentų, tada galėsime svarstyti galimybę atlaisvinti judėjimą tarp žiedinių ir miestų savivaldybių. Jei sergamumo rodiklis bus mažesnis kaip 150 atvejų, o teigiamų testų dalis ne didesnį kaip 5 procentai, bus galima svarstyti, kad judėjimo ribojimas tarp savivaldybių būtų tik savaitgaliais ir švenčių dienomis. O trečias etapas – jei pasieksime 100 atvejų ribą, teigiamų testų dalis bus ne didesnė kaip 4 procentai, galima kalbėti apie ribojimo judėti atsisakymą, išskyrus tas savivaldybes, kur susirgimų skaičius būtų didesnis nei 100“, – sakė ministrė A. Bilotaitė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė spaudos konferencijoje pranešė, kada į mokyklas galės grįžti pradinukai ir abiturientai. „Planuojame, kad pradinukai į mokyklas galėtų grįžti į mokyklas dar vasario pabaigoje, po atostogų. Bet tai taps realu, kai sergamumo rodiklis tik tada, kais sergamumo rodiklis bus mažiau nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų, o teigiamų testų dalis – mažiau nei 10 procentų. O abiturientai į mišrų ugdymą galėtų sugrįžti, jei sergamumo rodiklis būtų mažesnis nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, teigiamų testų dalis – ne daugiau kaip 5 procentai“, – skaičius pristatė ministrė. J. Šiugždinienė taip pat patikslino, kad abiturientų egzaminų planas priklausys nuo tolimesnės epidemiologinės situacijos. „Brandos egzaminai vyks, mes jau priėmėme tam tikrus sprendimus. (…) Mūsų galutiniai sprendimai turi būti priimti iki kovo 1 dienos, bet tikiuosi, kad juos galėsime priimti ir iškomunikuoti anksčiau“, – sakė ministrė. Adnet media icon Ji taip pat pažymėjo, kad atsisakę skiepytis pedagogai dirbti su vaikais kontaktiniu būdu galės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai