Kokį propagandinį filmuką Trumpas parodė Kim Jong Unui? (5)

11076
REUTERS
2018 m. birželio 13 d. 16:08
Prieš pat istorinį JAV prezidento ir Šiaurės Korėjos lyderio susitikimą Donaldas Trumpas Kim Jong Unui parodė kelių minučių trukmės filmą, prilygstantį kiek prailgintam Holivudo produkcijos anonsui, kokius įprastai rodo kino teatruose.

Pats Jungtinių Valstijų prezidentas prisipažino prieš susitikimą Singapūre primygtinai raginęs Kim Jong Uną ir kitus aukštus Šiaurės Korėjos valdžios atstovus pasižiūrėti tą keturių minučių trukmės filmuką, kuris, kaip vėliau tvirtino Baltųjų rūmų atstovai, turėjo suminkštinti jo pašnekovų širdis.

D. Trumpo teigimu, Kim Jong Unas ir kiti Šiaurės Korėjos delegacijos nariai noriai sukišo nosis į „iPad“ planšetę ir peržiūrėjo vaizdo įrašą, labiau primenantį pasaldintą Holivudo produkciją su ryškiu propagandos prieskoniu, o ne sumaniai apgalvotą diplomatinę strategiją.

Filmuke persipina geriausios propagandinio kino ir Holivudo tradicijos – žiūrovus bandyta paveikti tiek muzika, tiek žodžiais, tiek vaizdais.

Žiūrint susidaro įspūdis, jog kūrėjai tiesiog į vieną vietą sudėjo daug bendro pobūdžio archyvinės medžiagos, klišinių vaizdų, dramatiškos retorikos ir besišypsančius D. Trumpą ir Kim Jong Uną. Viena filmuko versija parengta anglų kalba, o kita – korėjiečių. Pastarąją įgarsino su Pietų Korėjos akcentu kalbantis pasakotojas.

Remiantis pateikiama informacija, šio kinematografinio projekto autoriai – „Destiny Pictures“. Los Andžele dirbančios tokio paties pavadinimo kino kompanijos savininkas Markas Castaldo teigia, kad jo bendrovė su visu tuo neturi nieko bendro. Be to, skiriasi šio filmuko kūrėjų kompanijos logotipas, matomas įraše.

„Mes su tuo filmu neturime absoliučiai nieko bendro“, – telefonu patikino M. Castaldo ir pridūrė, kad jį nuo pat ankstyvo ryto terorizuoja žurnalistų iš viso pasaulio skambučiai ir elektroniniai laiškai.

„Propaganda ir panašūs dalykai – ne mūsų arkliukas“, – tvirtina M. Castaldo.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi