Kinijos ambasada paviešino spaudos konferencijos vaizdo įrašą (0)

3359
Xinhua
2021 m. lapkričio 24 d. 20:45
Kinijos ambasada pateikė Xinhua žinių agentūros redaguotą vaizdo medžiagą, nes filmuoti konferencijos Lietuvos televizijoms ir interneto portalams nesuteikė galimybės.

Kinijos ambasados Lietuvoje atstovas Qu Baihua (Čiu Baihua) trečiadienį pareiškė, kad Lietuva yra kurčia Kinijos prašymams dėl Taivaniečių atstovybės pavadinimo ir griežtai ragina ištaisyti šią klaidą.

„Pavadinimas yra problema, mes nesipriešiname verslo ryšiams, tačiau (...) Lietuva kurčia mūsų prašymams“, – spaudos konferencijoje žurnalistams sakė diplomatas.

Jo teigimu, su Lietuvos atstovai šis klausimas buvo aptartas ne kartą, tačiau iš valdžios atstovų „teigiamo atsakymo nesulaukta“.

Anot Q. Baihua, atidarius atstovybę tokiu pavadinimu, buvo pažeistas „vienos Kinijos“ principas.

„Raginame Lietuvos vyriausybę pripažinti klaidą ir nenuvertinti Kinijos žmonių valios ir ryžto ginti šalies teritorinį vientisumą ir nacionalinį saugumą“, – teigė ambasados atstovas. Diplomatas teigė, kad nė viena šalis nėra pajėgi atsverti Kinijos rinkos, kuri yra viena didžiausių pasaulyje.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kinija-nesiryzo-nutraukti-diplomatiniu-santykiu-su-lietuva-paaiskino-savo-sprendima.d?id=88761023

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai