Kinija ir Rusija pradėjo karinių jūrų pajėgų pratybas (1)

1563
REUTERS
2017 m. rugsėjo 18 d. 17:49
Nemažėjant įtampai dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ambicijų ir prieš šią savaitę rengiamą Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos susitikimą, kuriame, tikėtina, didelis dėmesys bus skiriamas Šiaurės Korėjai, pirmadienį Kinija ir Rusija netoli šios šalies pradėjo karinių jūrų pajėgų pratybas, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Priešindamasi tarptautiniam spaudimui, praėjusį penktadienį Šiaurės Korėja paleido virš Japonijos antrąją per pastarąsias tris savaites raketą. Be kita ko, rugsėjo 3 d. Pchenjanas atliko šeštąjį ir galimai galingiausią branduolinį bandymą.

Remiantis naujienų agentūros „Xinhua“ duomenimis, bendros Rusijos ir Kinijos pratybos vyks Japonijos ir Ochotsko jūrose rugsėjo 18-26 dienomis. Tai antroji šių metų Rusijos ir Kinijos karinių jūrų pajėgų pratybų dalis, pirmoji liepos mėnesį vyko Baltijos jūroje.

Tačiau šios pratybos nėra tiesiogiai siejamos su esama įtampa dėl Šiaurės Korėjos, nes tiek Kinija, tiek Rusija ragina ieškoti taikaus sprendimo ir vesti derybas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai