Kim Jong Unas atvyko vizito į Kiniją (0)

1980
REUTERS
2019 m. sausio 8 d. 15:26
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) antradienį atvyko į Kiniją susitikti su šios šalies vadovu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu). Kim Jong Uno atvyko traukiniu į Pekino stotį 10 val. 55 min. vietos laiku.

Ilgas kortežas, įskaitant eskorto motociklininkus, paprastai lydinčius valstybių vadovus, išvyko iš Pekino geležinkelio stoties netrukus po to, kai į ją atriedėjo šarvuotas Kim Jong Uno traukinys. Jį sudaro nuo 20 iki 25 vagonų, dauguma kurių yra tamsintais langais. Traukinį stotyje pasitiko palei bėgius išsirikiavę policininkai ir sukarintų pajėgų nariai.

Apie šį Kim Jong Uno vizitą anksčiau pranešė abi pusės. Jis vyksta pasirodžius informacijai, kad JAV ir Šiaurės Korėjos pareigūnai susitiko Vietname aptarti planuojamo antro Kim Jong Uno ir D. Trumpo viršūnių susitikimo vietos.

Beje, antradienį Šiaurės Korėjos lyderis mini savo gimtadienį. Jį lydi žmona Ri Sol Ju ir aukščiausi valstybės pareigūnai.

Per šį vizitą buvo nukrypta nuo anksčiau įprastos praktikos iš anksto neskelbti apie Kim Jong Uno atvykimą. Tai gali liudyti augantį pasitikėjimą tarp Šiaurės Korėjos ir Kinijos, kuri yra svarbiausia Pchenjano prekybos partnerė ir apsauga nuo Vašingtono spaudimo.

Kim Jong Unas į Pekiną atvyko JAV ir Šiaurės Korėjai bandant išspręsti ne vieną dešimtmetį Pchenjano puoselėtų branduolinių ambicijų problemą.

Pernai Vašingtonas ir Pchenjanas keliskart, regis, buvo priartėję prie karo slenksčio, Šiaurės Korėjai surengus virtinę vis galingesnių ginklų bandymų, leidusių šaliai pavojingai arti priartėti prie savo branduolinio tikslo turėti pajėgumų atėjus metui itin tiksliai smogti į bet kurią JAV žemyninės dalies vietą.

Galbūt nerimaudamas dėl už ginklų bandymus paskelbtų tarptautinių sankcijų ekonominių padarinių, Kim Jong Unas pernai staiga nusprendė griebtis diplomatijos. Jis net triskart apsilankė Kinijoje, tačiau priešingai įprastai diplomatinei praktikai, Xi Jinpingo atsakomojo vizito nesulaukė.

Jungtinės Valstijos nori, kad Šiaurės Korėja pateiktų visą informaciją apie savo branduolinius ir raketų objektus, kad būtų galima juose surengti tarptautinių inspekcijų ir vėliau juos likviduoti. Tuo tarpu Pchenjanas reikalauja pirmiausia atšaukti šaliai taikomas tarptautines sankcijas.

D. Trumpas garantavo, kad per kitą viršūnių susitikimą jis su Kim Jong Unu sudarys susitarimą, leisiantį galutinai išspręsti visus branduolinius nesutarimus ir pakeisti dvišalius santykius, kuriuos ne vieną dešimtmetį temdė abipusis priešiškumas ir nepasitikėjimas.
Tačiau analitikai smarkiai abejoja, kad Šiaurės Korėja lengvai atsisakys savo branduolinio arsenalo, kurį Kim Jong Unas veikiausiai laiko vieninteliu savo režimo išlikimo garantu.

Tikėtina, kad prieš derybas su D. Trumpu Kim Jong Unas bando išsiaiškinti Kinijos požiūrį į sankcijas, taip pat tai, kokių nuolaidų Šiaurės Korėjai teks padaryti, kad užsitikrintų Pekino palaikymą Jungtinėse Tautose.

Šiaurės Korėja jau ilgiau nei metus nerengia branduolinių ginklų ir raketų bandymų, tikėtina, dėl to, kad jais nepatenkinta Kinija.

D. Trumpas smarkiai spaudžia Kiniją, kad ši palaikytų jo pastangas įtikinti Šiaurės Korėją atsisakyti savo ginklų programų. Jis užsimena, kad mainais Pekinas galėtų tikėtis geresnių sąlygų sudarant prekybos susitarimą su Vašingtonu.

Kim Jong Uno vizitas į Pekiną sutampa su JAV ir Kinijos prekybos derybomis Pekine, kuriose ieškoma būdų užbaigti prekybos ginčą tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai