Kemerių gyvenvietės pažiba – vandens bokštas (0)

21326
Šarūnas Meškys
2022 m. sausio 19 d. 10:59
Į Jūrmalą automobiliu atvykome nuo Kuldygos pusės – pro Kemerių nacionalinį parką. Ir čia stabtelėjome ties Kemerių (latv. Kemeri) gyvenvietės pažiba – vandens bokštu (Tukuma iela 38, Jūrmala).

Vos išlipę iš automobilio, aiktelėjom: „Kur mes, Toskanoje?!“ Tai aukščiausias pastatas Kemeriuose, pastatytas 1929 metais. Jo architektas – Friedrichas Skujinsas.

Šis 42 metrų vandens bokštas, primenantis švyturį, anksčiau buvo naudojamas pagal paskirtį – jo rezervuaras buvo pripildytas sieringųjų šaltinių vandeniu. Nors čia ir ne Toskana, ir tai ne Pizos bokštas, bet pamatytas vaizdas iš tiesų maloniai nustebino ir priminė Italiją – gražuolis, ką tik renovuotas ir ištaigingai impozantiškas Kemerių vandens bokštas dabar čia pagrindinis traukos objektas. Tiesa, nepasviręs, stovi tiesiai.

Čia pat prie bokšto sutikome ir savo gidę Jūrmaloje – Aleksandrą. „Ar galima užlipti ant bokšto stogo?“, – paklausiau Aleksandros. „Žinoma! Bokštas nuo šių metų rugpjūčio turėtų būti atvertas lankytojams“, – pakvietė gidė, žvangindama durų raktus nuo dar dažais kvepiančio bokšto. Bokštas, esantis visai šalia jūros, pušynų apsuptyje, žadėjo, kad vaizdas nuo jo stogo bus pritrenkiantis.

Siaurais laiptais užlipus ant apžvalgos aikštelės akimirksniu užplūdo emocijos, kurių ir tikėjomės: „Va čia tai jau virš visko!“

360 laipsnių kampu galima stebėti Jūrmalos apylinkes, apačioje kur ne kur pro pušų viršūnes kyšo viešbučių, sveikatingumo centrų pastatų stogai, bažnytėlių ir cerkvių bokštai ir tolumoje tyvuliuojanti Rygos įlanka. Saulės spinduliai, plieskiantys pro tuo metu besitelkiančius masyvius artėjančios audros debesis viliojo fotografuotis – tai reto grožio akimirka.

Nuo bokšto viršaus matyti šalia pat esantis istorinis Kemerių sveikatingumo parkas – nuostabi vieta pasivaikščiojimams ar aktyviam laisvalaikiui gamtoje. O čia pat ir populiarios vestuvių fotografijos lokacijos – nedidukė, bet labai romantiška „Meilės sala“ ir monumentalus, XX amžiaus pradžioje statytas, nors šiuo metu ir neveikiantis, Kemerių viešbutis-sanatorija „Baltasis garlaivis“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai