Kaupinio metodu atliekamas testavimo būdas: kuo jis pranašesnis už įprastą PGR? (8)

163
Akvilė Bružinskaitė
2021 m. vasario 22 d. 16:34
Kaupinio metodu atliekamas testavimo būdas – bandomasis projektas, kuriuo siekiama sukurti algoritmą, kurį būtų galima taikyti visai likusiai Lietuvai. Kaip teigia Sveikatos apsaugos ministerija, šis projektas leis aiškiau matyti epidemiologinę situaciją ugdymo įstaigose ir darbo vietose, nustatyti besimptome koronaviruso forma sergančius asmenis ir išvengti koronaviruso židinių. Pirmieji šiuo būdu tyrėsi Vilniaus „Grindos“ darbuotojai, šiandien testavosi pedagogų šeimų ūkiai.

Kaupinio tyrimas skiriasi nuo standartinio PGR tyrimo ir yra kur kas malonesnis pacientams.

Surinkti ėminiai ėminių paėmimo vietoje grupuojami iki 5 ėminių toje pačioje virusologinėje terpėje, kai tuo tarpu įprastas PGR tyrimas nėra grupuojamas ir kiekvienas ėminys tiriamas atskirai.

Pasak Guodos Ropaitės-Beigės, toks tyrimas yra pranašesnis, o pacientai, periodiškai testuodamiesi, padeda nustatyti virusą ankstyvoje stadijoje ir suvaldyti jo plitimą.

Pasak „Vilnius sveikiau“ direktorės, pirmieji testavimai buvo sėkmingi, o pacientai patenkinti. Tiesa, buvo aptiktas ir sergančiojo atvejis, kuomet tiriamasis nejautė jokių simptomų. Tad reikia tikėtis, kad šis testavimo būdas bus efektyvus ir padės ugdymo įstaigoms greičiau atverti duris.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai