Karmėlavoje nusileido 70 Vokietijos karių iš NATO bataliono (1)

5735
Lukas Kalvaitis, KAM
2017 m. vasario 1 d. 18:11
Karmėlavoje esančiame Kauno oro uoste trečiadienį nusileido apie 70 Vokietijos karių, dalyvausiančių Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione. Jie atskrido dviem kariniais lėktuvais. Vėliau kariai vyks į Ruklą. Anksčiau vokiečiai ketino į Lietuvą trečiadienį atsiųsti 140 karių, tačiau jų atvyko mažiau, BNS sakė Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ atstovas kapitonas Vaidas Žiogas.

Vokiečių karius oro uoste pasitiko praėjusią savaitę į Lietuvą atvykęs bataliono vadas iš Vokietijos Christophas Huberis.

„Mano nuomone, savo buvimu čia kuriame labai stiprų NATO solidarumo simbolį ir prisidedame prie NATO gynybos ir NATO atgrasymo“, - žurnalistams sakė C.Huberis.

„Pas save Vokietijoje mes pabaigėme labai intensyvias treniruotes tam, kad geriausiu būdu pasiruoštume NATO priešakinių pajėgų iniciatyvos misijai“, - kalbėjo jis.

Iki vasario pabaigos iš viso į Lietuvą turėtų atvykti apie 450 Vokietijos karių su tankais, pėstininkų kovos mašinomis ir kita technika. C.Huberis sakė, jog vokiečiai į Lietuvą atsigabens šešis tankus „Leopard 2A“, 20 pėstininkų kovos mašinų „Marder“.

Anot jo, savo tankus ir kitą techniką atsigabens ir kitų bataliono sudėtyje būsiančių valstybių kariai.

Birželį pilnai susiformuosiantį tarptautinį batalioną sudarys daugiau nei tūkstantis karių iš kelių NATO valstybių.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai