Karantino laikotarpiu vizitai su naminiais gyvūnėliais pas veterinarijos gydytojus tapo kur kas dažnesni (6)

463
Akvilė Bružinskaitė
2021 m. vasario 26 d. 10:22
Jeigu namuose turite augintinį, tikrai žinote, kad gali tekti krapštyti piniginę veterinarinėms išlaidoms. Štai, pavyzdžiui, gerai žinomas komunikacijos specialistas sako, kad savo numylėtinį Kanados sfinksą augina jau dešimt metų, o per šį laikotarpį teko pora kartų apsilankyti veterinarijos klinikoje ir sumokėti nemenką sumą gydymo išlaidoms.

Išties, ką daryti, jei mylimas augintinis staiga susirgo, o dar blogiau – patyrė traumą? Vis garsiau pradedama kalbėti apie gyvūnų draudimą. Šia paslauga ėmė rūpintis ir gyvūnų gerovei neabejinga verslo įmonė. Ši savo darbuotojams siūlo priglausto augintinio krepšelį, suteikiantį begalę paslaugų, palengvinančių gyvūno išlaikymą ir priežiūrą, auginantiems gyvūnus iš prieglaudos.

O jau nuo šio pavasario prie minėtojo krepšelio bus galima pasinaudoti ir priglausto augintinio draudimu, padengiančiu ir veterinarines išlaidas iki 1000 eurų.

Štai veterinarijos gydytojas sako, kad veterinarinės išlaidos labai individualus dalykas, priklausantis nuo daugelio faktorių.

Tačiau tikina, kad egzistuoja ir privalomos paslaugos visiems augintiniams. Privaloma gyvūną nukirminti kas 3 mėnesius, bent jau kartą metuose skiepyti nuo pasiutligės ir virusinių ligų bei nuolat rūpintis vaistais, apsaugančiais nuo erkių.

Problemų gali turėti visi gyvūnai, nepaisant to, kur jie įsigyti, o kartais jas pastebėti gali būti itin sunku, tad privaloma ir profilaktiškai kas metus atlikti kraujo tyrimus.

Tačiau jis pabrėžia, kad tikrai dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kai augintiniai papuola į nelaimingus atsitikimus, o tada išlaidos gali siekti ir triženkles sumas.

Veterinarinės išlaidos gali lydėti ir visą augintinio gyvenimą, mat neretai pasitaiko, kad gyvūnas turi ir įgimtų lėtinių ligų. Įdomu tai, kad karantino laikotarpiu žmonės ėmė kur kas labiau kreipti dėmesį į savo augintinius, mat praleidžia su jais daugiau laiko, tad ir vizitai pas veterinarijos gydytojus tapo kur kas dažnesni.

Mindaugas Rupšys juokauja, kad gyvūnai, priešingai nei žmonės, negali gydytis valstybinėse įstaigose, o privačios klinikos tikrai reikalauja didesnių piniginių išlaidų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai