Karantinas veikia, nors situacija dar prasta: gali būti pereinama prie kitokio tipo testavimo (0)

42090
2020 m. lapkričio 16 d. 09:10
Nors situacija dėl pandemijos išlieka sudėtinga, bet jau įžvelgiama atsargaus optimizmo. Tai po susitikimo su ekspertų grupės nariais, kandidate į premjeres Ingrida Šimonyte ir sveikatos apsaugos viceministre Kristina Garuoliene konstatavo prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

„Šio susitikimo metu buvo koncentruojamasi į dvi klausimų grupes: pirmiausia buvo aptartas naujausias kiekybinius pandemijos plėtros vertinimas, na ir čia konstatuota, kad, be abejo, situacija išlieka sudėtinga, viruso paplitimas yra didelis, vis dar daugėja žmonių kurie yra hospitalizuojami stacionare. Tačiau įžvelgiama tam tikro atsargaus optimizmo, ir tam tikras pandemijos pikas artėja. Ir, be abejo, kaip ir ant kalno viršūnės, oras yra retas ir keliukas yra labai siauras, tai tikrai labai svarbu kad tiek valdžios institucijos, tiek visuomenė išlaikytų sutelktumą“, – kalbėjo prezidento vyriausiasis patarėjas bei Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta.

Tarybos atstovė VU mokslo prorektorė prof. Edita Sužiedėlienė paaiškino, kad gali būti pereinama prie kitokio tipo testavimo – vietoje molekulkinių PGR testų, ketinama naudoti ir kitokius – greituosius testus. „Lietuvoje atliekama daug molekulinių PGR testų, kurie yra laikome aukso standartu. Šitų testų Lietuvoje atliekama tikrai daug, milijonui gyventojų yra atlikta daugiau nei 400 tūkst. testų. Bet vystantis pandemijai ir daugėjant infekcijos atvejų, vis tiktai šitie molekuliniai testai, būdami auksiniu standartu, jie reikalauja kvalifikuoto personalo, specialios sudėtingos įrangos juos atlikti. Taip pat reagentai yra sąlyginai brangūs ir vidutiniškai kelias valandas užtrunka toks testavimas“, – paaiškino E. Sužiedėlienė. Adnet media icon Ji apgailestavo, kad diagnostikos laboratorijos yra prisotintos ir nespėja atlikti per 24 valandas tų testų, kaip rekomenduojama. „Atsiranda rinkoje kitų molekulinio testavimo variantų, kuriais taip pat galima su gana aukštu specifiškumu ir aukštu jautrumu nustatyti infekciją – tai yra sergančius žmones. Taip pat galima labai tiksliai nustatyti nesergančius žmones. Greitieji antigenų testai yra vis didesniame dėmesio centre. Ir daugelis šalių, taip pat ir EK, planuoti strategijas dėl tų greitųjų antigenų testų įsigijimo“, – kalbėjo E. Sužiedėlienė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai