Kalinys nutarė netylėti: už uždarų kalėjimo sienų vyksta siaubingi dalykai (0)

22750
Dainius Sinkevičius, DELFI TV; Josvydas Elinskas, DELFI TV
2022 m. rugpjūčio 12 d. 20:55
Tuo metu, kai Pravieniškių pataisos namuose siautėjo į „Pravieniškių mafiją“ susibūrę Kauno organizuotoms nusikalstamoms grupuotėms priklausę nusikaltėliai, nebuvo taip blogai kaip esą dabar yra Marijampolės pataisos namuose. Bent taip teigia ne vienoje įkalinimo įstaigoje kalėjęs 33 metų Domas Beržonskas, kuris asmeniškai patyrė, kas nutinka nuteistiesiems, kurie nepaklūsta save aukštesnėms kastoms priskiriantiems „bachūrams“.

Apie tai, kas vyksta už uždarų kalėjimo sienų, viešai prabilti nutaręs D. Beržonskas neslepia, kad buvo sulaukęs įvairių grasinimų, ypatingai tuomet, kai Lietuvos valstybę padavė į teismą dėl to, jog Marijampolės pataisos namuose tinkamai nebuvo užtikrintas jo saugumas, dėl ko jis buvo sumuštas kitų nuteistųjų.

„O ko bijoti? Kad nunuodys ar saulės daugiau nepamatysiu? Aš jau nieko nebijau, nors ir supratu, kad reikėtų, nes man dar ne vienerius metus reikės kalėti“, – sakė šiuo metu Pravieniškių pataisos namų Trečiajame sektoriuje įkalintas vyras.

Dėl tyčinio nužudymo bausmę atliekantis D. Beržonskas gerai žino, kas dėjosi Pravieniškėse, kai čia įkalinti „Pravieniškių mafijos“ lyderiai buvo užvaldę įkalinimo įstaigą – nuteistasis, kuris privalėjo paklusti „kamoros vierchams“, buvo susidūręs ir su baudžiamojon atsakomybėn patrauktu tuomečiu Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnu Evaldu Baronėnu (jis, nesulaukęs bylos baigties, šių metų balandį mirė).

– Esu vienas iš liudytojų „Pravieniškių mafijos“ byloje, buvau susidūręs su legendiniu žvalgybos pareigūnu E. Baronėnu, nes kažkada gyvenau būryje, kur nuteistieji buvo pavaldūs kriminalinei žvalgybai, – pokalbį pradėjo D. Beržonskas.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, taip pat skaitykite publikacijoje Delfi.lt.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai