Kaip žmonės su negalia yra pasirengę ekstremaliosioms situacijoms (0)

26374
2023 m. kovo 21 d. 18:05
Prie Vidaus reikalų ministerijos inicijuotos civilinės saugos informacinės kampanijos „Esame komanda – turime planą“ jungiasi Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM ir žmonių su negalia nevyriausybinės organizacijos.

Bus pristatytas naujausias sociologinis tyrimas, kaip žmonės su negalia yra pasirengę ekstremaliosioms situacijoms. Tyrimas atliktas VRM bendradarbiaujant su Neįgaliųjų reikalų departamentu.

Taip pat bus pristatytos priemonės dėl geresnio žmonių su negalia informuotumo ir pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms bei interneto svetainės LT72.lt pritaikymas jų poreikiams.

Atliktas tyrimas rodo, kad žmonės, turintys negalią, kaip ir daugelis šalies gyventojų, nėra pakankamai pasirengę reaguoti:

· tik 4 iš 10 mano, kad žino, kaip elgtųsi karo grėsmės ar evakuacijos atveju;

· 54 proc. namuose turi būtiniausių atsargų 72 valandoms;

· 16 proc. yra pasiruošę išvykimo krepšį;

· 15 proc. yra pasirengę veiksmų planą kaip jie elgtųsi nelaimės atveju.

Spaudos konferencijoje dalyvaus:

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Vidaus reikalų ministerijos sociologė dr. Eglė Vileikienė, PAGD Civilinės saugos valdybos viršininkas Edgaras Geda, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM vadovė Eglė Čaplikienė, Lietuvos negalios organizacijų forumo atstovė Ramunė Šliuožaitė, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovė Ginta Žemaitaitytė.
VRM

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai